Jesteś tutaj: biskupiec.pl > główna
Adres Urzędu
Urząd Miejski w Biskupcu
Al. Niepodległości 2
11-300 Biskupiec
tel. 89 715 01 10
fax 89 715 24 37
www.biskupiec.pl
ratusz@biskupiec.pl
POŁOŻENIE

Gmina Biskupiec leży w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, na pograniczu pojezierzy olsztyńskiego i mrągowskiego.
 


Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2012/2013

Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2010/2011

ORLIK CUP 2012

Biskupiecka Rada Sportu

http://www.piotr-kula.pl/

GMINA BISKUPIEC
Biskupiec jest siedzibą Gminy Biskupiec powstałej
z połączenia dwóch jednostek administracyjnych
- miasta Biskupiec
- gminy Biskupiec.
 

WITAMY NA OFICJALNYCH STRONACH GMINY BISKUPIEC
Archiwum
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
Aktualności
2014-09-16
WARSZTATY MŁODYCH BRAMKARZY

W miniony weekend na Orliku przy ul. Wiosennej odbyła się już V edycja Warsztatów Bramkarzy Piłki Nożnej dla chłopców i dziewcząt z terenu Warmii i Mazur. Zajęcia organizuje Akademia Bramkarzy GOALKEEPER Biskupiec, a głównym prowadzącym jest znany trener bramkarzy Siergiej Szypowski. W dwudniowych warsztatach wzięło udział 24 chłopców z Ostródy, Reszla, Biskupca, Olsztyna, Pasłęka, Małdyt oraz Jezioran. Młodzież szlifowała swoje umiejętności wykonując złożone zadania ruchowe, uczyli się poruszania w polu bramkowym oraz pracowali nad techniką gry bramkarza. Prowadzący Siergiej Szypowski udzielał wskazówek, rozmawiał indywidualnie z uczestnikami, korygował błędy. Obserwatorami warsztatów byli rodzice i trenerzy klubów, w których na co dzień trenują młodzi bramkarze. W program warsztatów znalazła się również prezentacja materiałów szkoleniowych bramkarskiego ABC. Uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty Szkółki Bramkarskiej GOALKEEPER Siergiej Szypowski i certyfikaty przygotowane przez Akademię Bramkarzy GOALKEEPER Biskupiec oraz Burmistrz Biskupca. Dofinansowanie przeznaczono na profesjonalny sprzęt bramkarski. Następne warsztaty już 4 i 5 października. Zapraszamy do Biskupca!
fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-09-09
UWAGA ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

fot. fot.

2014-09-08


fot.

2014-09-05
BIEGI DROSZEWO 2014

podgląd: Regulamin (pdf)

pobierz: Regulamin (pdf)

2014-09-04
BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE

W ramach projektu „Klucz do Cyfrowego Świata” zapraszamy osoby z województwa warmińsko-mazurskiego, w wieku 25-64 lata, aktywne zawodowo lub zarejestrowane w urzędzie pracy i spełniające minimum jeden z warunków:

WIEK 50+ i/lub

NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ i/lub

MAX ŚREDNIE WYKSZTALCENIE

Szkolenie z podstaw obsługi komputera w standardzie ECDL Start obejmuje:

- UŻYTKOWANIE KOMPUTERÓW: 16h

- PRZETWARZANIE TEKSTÓW: 24h

- ARKUSZE KALKULACYJNE: 24h

- PRZEGLĄDANIE STRON INTERNETOWYCH I KOMUNIKACJA: 16h

Zajęcia 2 x w tygodniu, po 4h lekcyjne, w godzinach popołudniowych, w okresie IX – XI.2014Uczestnicy projektu zostaną wyłonieni spośród osób zgłaszających się telefoniczne do 19 września 2014 r.

Zgłoszenia / Informacja: TECHPAL Sp. z o.o., www.techpal.com.pl, Olsztyn - tel. 89 542 98 21, Giżycko – tel. 609 463 906

fot.

2014-09-04


fot.

2014-09-03
AGROTURYSTYKA I TURYSTYKA WIEJSKA - ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ

fot.

2014-09-03


fot.

2014-09-03


fot.

2014-09-03
Co słychać u sąsiadów? - zapraszamy do Piecek!

fot.

TARGI EKOLOGICZNE EKO KOŁOBRZEG 2014

fot.

2014-09-02
Zakończenie lata

W minioną sobotę podczas koncertu w Amfiteatrze Miejskim mieszkańcy uroczyście pożegnali lato. Imprezę rozpoczął występ Jana Horoszko. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, którą otrzymał z rąk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Urszuli Pasławskiej Pan Andrzej Olczak. List gratulacyjny przygotowany specjalnie na tę okazję odczytała Burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk. Podkreśliła w nim wagę zaangażowania w upowszechnianie kultury i aktywność społeczną w środowisku lokalnym. Tego dnia kolejnych dziewięciu lokalnych przedsiębiorców odebrało listy gratulacyjne z okazji 25-lecia polskiej transformacji. Nadane zostały przez Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości. Do późnych godzin wieczornych mieszkańcy i goście bawili się z gwiazdami disco polo, zespołem Wawele oraz Jackiem Borowskim.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-08-28
Co słychać u sąsiadów? - zapraszamy do Dźwierzut!

fot.

2014-08-27
„Droszewo Dadaj CUP 2014”

W miniony weekend w Droszewie rozegrano VIII Wojewódzki Turniej PN LZS „Droszewo Dadaj CUP 2014” w kategorii Open. Na starcie stanęli reprezentanci powiatów: bartoszyckiego, szczycieńskiego i olsztyńskiego. 21 drużyn podzielono na 4 grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”. Najlepsze 2 drużyny uzyskiwały awans do ćwierćfinałów, rozgrywanych systemem pucharowym. Ze względu na dużą ilość meczy, jak również przepisy bezpieczeństwa, zawody przeprowadzono w ciągu 2 dni. Rozegrano 57 meczy, w których strzelono 213 bramek.
Drugiego dnia rozgrywek podsumowano turniej i wręczono nagrody zwycięzcom. Na rozdaniu pucharów obecni byli zastępca burmistrza Kamil Kozłowski oraz Przewodnicząca Rady Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Biskupcu Anna Domin. Puchar Burmistrza Biskupca trafił w ręce drużyny Budżetówki.
Królem Strzelców został Paweł Domański (Start Stryjewo) – 22 bramki,
Najskuteczniejszym Bramkarzem – Paweł Rozum (Budżetówka) – 3 wpuszczone
bramki, a Najwszechstronniejszym Zawodnikiem – Bartłomiej Nowakowski (Świt Węgoj).
Ostateczna kolejność w kategorii OPEN w Turnieju „Droszewo Dadaj CUP 2014” wygląda następująco:
1.   LZS Budżetówka
2.   LZS Świt Węgoj
3.   LZS Relaks Stanclewo
4.   LZS Start Stryjewo
5.   Troszkowo Bisztynek
6.   LZS Rasząg 2
7.   LZS Rasząg 1
8.   LZS Błękitni Borki Wielkie

Równocześnie rozgrywany był turniej w kategorii OLDBOY z udziałem 4 drużyn, które uplasowały się następująco: Relax Stanclewo - 1 miejsce, Zorza Biesowo - 2 miejsce, Budżetówka - 3 miejsce i na 4 pozycji Tornado Najdymowo. Wszystkim zawodnikom i drużynom gorąco gratulujemy!

fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-08-27
WĘGOJSKA STRUŻKA PO ŻOŁNIERSKU

O Węgojskiej Strużce słyszano już w różnych rejonach Polski, a nawet za granicą... Zespół odnosi sukcesy na każdym kroku. Teraz do uzbieranej puli wyróżnień i nagród doszła kolejna - GRAND PRIX Przeglądu Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej Mrągowo 2014, który odbył się w miniony weekend. Wykonawcy oceniani byli w kategoriach chór, zespół oraz solista. Spośród 16 startujących reprezentantów Węgojska Strużka wraz z dziecięcym składem Małej Strużki otrzymała Grand Prix oraz Puchar Prezesa Żołnierzy Wojska Polskiego gen.dyw.w st.spocz.dr Franciszka Puchały za najlepsze wykonanie polskiej pieśni żołnierskiej pt. "Po partyzancie dziewczyna płacze" oraz marszowej piosenki "Dalej bracia równym krokiem 1,2,3”. Jurorzy przyznając puchar docenili wielopokoleniowość zespołu, wkład pracy, poziom artystyczny, akompaniament, stroje oraz ruch sceniczny. Osobne wyróżnienie zostało przyznane Bartkowi Kozikowskiemu, jako najmłodszemu chłopcu uczestniczącemu w przeglądzie. Serdecznie gratulujemy!

Skład zespołu (docx)

fot. fot.

2014-08-27
UWAGA ORGANIZACJE POZARZĄDOWE!

2014-08-27
Co słychać u sąsiadów? Zapraszamy do Olsztyna!

fot.

2014-08-26
WAKACJE MŁODZIEŻY W NIEMCZECH – SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU

Młodzież z powiatu olsztyńskiego, która przez 10 dni uczestniczyła w obozie strażackim w Niemczech długo będzie miała co wspominać! Przede wszystkim obozowiczów przywitała deszczowa pogoda. Jednak aura nie była przeszkodą w miłym spędzaniu czasu na wspólnych grach, sportowej rywalizacji i wycieczkach krajoznawczych. Po przyjeździe na miejsce młodzież samodzielnie musiała rozstawić namioty i odbyła pierwszy nocny siedmiokilometrowy marsz, w trakcie którego rozwiązywać trzeba było różne zadania. Pozostałe dni upłynęły m.in. na chodzeniu po górach, wizycie w fabryce Volkswagena w Wolfsburgu, czy zdawaniu egzaminu na niemiecki tzw. młodzieżowy ognik (odpowiednik polskiej odznaki „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”). W tym roku młodzieżowcy zdobywali odznakę odpowiadając na pytania dotyczące węży ssawnych, tłocznych, podręcznego sprzętu gaśniczego, węzłów zabezpieczających linie ssawną, czy też z rozdzielacza i hydrantu nadziemnego. Dla relaksu organizowane były dyskoteki w basenie lub gra w tzw. „ludzkie piłkarzyki”. Po raz kolejny również polska drużyna zwyciężyła w olimpiadzie obozowej!
Spotkanie polsko-niemieckich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zorganizowane było tym razem w Bad Lauterberg im Harz w Niemczech. Z powiatu olsztyńskiego pojechało 51 osób, w tym 22 osoby z gminy Biskupiec. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu fundacji Polsko-Niemieckiej Współpraca Młodzieży oraz gminom Biskupiec i Kolno. Wzajemne wizyty z całą pewnością służą m.in. wymianie doświadczeń i poznawaniu obyczajów niemieckiej i polskiej straży pożarnej, ale również są okazją do spotkań i podtrzymywania przyjaźni wśród młodzieży. Następne spotkanie już w przyszłym roku.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-08-25
BULE FRANCUSKIE

fot.

2014-08-22
ZAPRASZAMY NA ZAKOŃCZENIE LATA !

fot.

2014-08-21
Uwaga! Konkurs Grantowy!

fot.

2014-08-19
Co słychać u sąsiadów? - zapraszamy do Gierłoży!

fot. fot.

2014-08-18
VIII Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie

W minioną sobotę do Biesowa zjechało kilka tysięcy miłośników smakowitych pierogów. Gospodynie wiejskie z biskupieckich sołectw: Biesowa, Wilim, Czerwonki, Rzecka i Kobułt przygotowały w tym roku aż 35 tysięcy pierogów o różnych farszach, m.in.: z kapustą i grzybami, szlacheckie, warmińskie, ruskie, z kurkami, ze szczupakiem, ze szpinakiem, z mięsem, z owocami na słodko - to tylko niektóre z rodzajów pierogów, jakich można było skosztować. Wszystkie cieszyły się ogromną popularnością i chociaż do stoisk tworzyły się kolejki, wszyscy cierpliwie i z uśmiechem na ustach wyczekiwali w ogonkach.

W bogatym programie imprezy nie zabrakło występów artystycznych, animacji dla dzieci i konkursów z nagrodami, których fundatorem był Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich oraz Burmistrz Biskupca. Zainteresowaniem cieszyły się przejazdy konikami, liczne stragany z wyrobami rękodzielników, ze zdrową żywnością i stanowisko Lotto.

Warmińską Ucztę Pierogową swoją obecnością zaszczycili m.in. Urszula Pasławska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a także Jacek Protas Marszałek Województwa i Janusz Sypiański Przewodniczący Zarządu ZGW-M. Burmistrz Biskupca przywitała wszystkich bardzo serdecznie i życzyła udanej zabawy podczas uczty pierogowej.

Wszystkim miłośnikom pierogów oraz oczywiście Warmińskiej Uczty Pierogowej mówimy do zobaczenia za rok.
fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-08-14
Co słychać u sąsiadów ? - zapraszamy do Dąbrówna

fot. fot.

2014-08-13
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Sposób na Sukces

Jeśli prowadzisz małą lub średnią firmę, tworzysz nowe miejsca pracy dla mieszkańców wsi, realizujesz ciekawe pomysły na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, w tym także w ramach Lokalnej Grupy Działania lub wykorzystujesz w prowadzonej działalności odnawialne źródła energii zapraszamy do udziału w XV edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich. Do konkursu mogą być zgłaszane przedsięwzięcia realizowane przez osoby fizyczne i prawne, tj. przedsiębiorców, spółki prawa handlowego, jednostki samorządu terytorialnego: gminne, w tym z miast do 20 tys. mieszkańców oraz powiatowe - wyłącznie w zakresie związanym ze wspieraniem rozwoju przedsiębiorczości; organizacje społeczno-zawodowe i branżowe rolników i organizacje pozarządowe.

Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej, inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych i w kategorii przedsięwzięć zrealizowanych przez kobiety. Warunkiem udziału w konkursie jest lokalizacja przedsięwzięcia w miejscowości liczącej nie więcej niż 20 tys. mieszkańców. W XV edycji konkursu oceniane będą inicjatywy zrealizowane w 2013 r. i pierwszej połowie 2014 r.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 października 2014 r. na adres:
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie,
ul. Pszczelińska 99
05-840 Brwinów
z dopiskiem Sposób na Sukces.
Szczegółowe zasady udziału w konkursie określono w Regulaminie konkursu.
Karta zgłoszenia
Plakat


2014-08-13
„Wiedzieć znaczy być”
- projekt skierowany do osób niepełnosprawnych oraz ich otoczenia


fot. fot.

2014-08-11

fot.

fot.

Partnerstwo miast

Przygoda z partnerstwem miast Biskupiec-Bramsche rozpoczęła się 26 maja 2006 r. W tym dniu na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Bramsche nastąpiło podpisanie stosownego dokumentu. Przez osiem lat przedstawiciele miast partnerskich wielokrotnie się odwiedzali. Wspólne konferencje, spotkania z przedsiębiorcami, wizyty w szkołach i instytucjach publicznych, zakładach pracy oraz zwiedzanie miast pozwoliło na wymianę doświadczeń i nawiązanie przyjacielskich więzi. W roku 2006 podczas wizyty delegacji niemieckiej w Biskupcu odsłonięto tablicę pamiątkową z napisem „Plac Bramsche”. Dla podkreślenia przyjaźni łączącej oba miasta decyzją Rady Miejskiej w Biskupcu przeznaczono specjalnie na ten cel skwer w centrum miasta.
Tegoroczna wizyta odbywa się w ramach realizacji projektu Specjalne Strefy Ekonomiczne i Alternatywne Źródła Energii szansą na rozwój społeczno-gospodarczy gmin Biskupiec i Bramsche. W programie znalazły się m.in. wizyta w sejmie, konferencja n.t. Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Biskupiec połączona z wizyta w terenie, zwiedzanie Szpitala Powiatowego w Biskupcu, spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami oraz wizyta w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.
W składzie niemieckiej delegacji po raz ostatni przyjechała w roli Burmistrza Bramsche Pani Liesel Höltermann. W 2006 roku to właśnie ona podpisywała uroczysty akt partnerstwa ze strony niemieckiej. Zapowiedziała jednak, że nie zamierza rozstawać się z Biskupcem i z pewnością odwiedzi miasto jeszcze nie raz!


fot.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-08-08
„ZIELONE LATO 2014”

Zachęcamy do udziału w konkursie Agro-Eko-Turystycznego „ZIELONE LATO 2014” organizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Konkurs skierowany jest do podmiotów prowadzących działalność w zakresie turystyki wiejskiej na terenie Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach:
a) Gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika
b) Gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi
c) Zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

W załączeniu przekazujemy regulamin oraz formularze zgłoszeniowe.

pobierz: Regulamin (docx)

pobierz: ARKUSZ ZGŁOSZENIA OBIEKTU (docx)

pobierz: OSWIADCZENIE (docx)

2014-08-08
VIII WARMIŃSKA UCZTA PIEROGOWA W BIESOWIE

fot.


2014-08-06
Senior w obiektywie i za obiektywem

Fundacja Dworek Skórzewski organizuje konkurs pn. "Senior w obiektywie i za obiektywem". Celem konkursu jest:
- pobudzanie zainteresowania życiem i środowiskiem osób starszych,
- integracja środowiska seniorów, a także organizacji, instytucji i osób fizycznych zajmujących się osobami starszymi,
- rozwijanie wrażliwości artystycznej seniorów,
- prezentacja twórczości w dziedzinie fotografii seniorów oraz związanej z życiem i środowiskiem osób starszych,
- motywacja do podejmowania zadań twórczych przez osoby starsze,
- zwrócenie uwagi i uwrażliwienie szerszych środowisk na sprawy, życie i los osób starszych,
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
Senior w obiektywie - obejmuje prace, których autorami mogą być wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życie, a głównym tematem są osoby starsze oraz Senior za obiektywem – „Najważniejsze dla mnie jest/są...” obejmuje prace, których autorami są wyłącznie seniorzy, a głównym tematem są ludzie, zainteresowanie, pasje lub inne tematy aktualnie najważniejsze w życiu seniora.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.fundacjadworekskorzewski.pl
Prace należy nadsyłać do 30 września 2014 roku na adres:
Fundacja Dworek Skórzewski ul. Poznańska 6, 60-185 Skórzewo
lub e-mail dworekskorzewski@gmail.com
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!


2014-08-05
Rozstrzygnięcie XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej

W ostatnia sobotę lipca w Biskupieckim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej.
Komisja w składzie:
Zygmunt Droński - PRZEWODNICZĄCY KOMISJI - Profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych;
Izydor Borys - CZŁONEK - dr sztuki, adiunkt Instytutu Sztuk Pięknych w Olsztynie;
Anna Kicka – Rogozińska - CZŁONEK - mgr sztuki, komisarz konkursu
po zapoznaniu się z 25 pracami 9 twórców ludowych i artystów amatorów
postanowiła przyznać w kategorii rzeźby nieprofesjonalnej:
GRAND PRIX KONKURSU MARKOWI KUZIUTA Z BISKUPCA,
II MIEJSCE JERZEMU KARULSKIEMU Z IŁAWY,
III MIEJSCE JAROSŁAWOWI KAROLEWSKIEMU Z IŁAWY,
a także WYRÓŻNIENIE HONOROWE JACKOWI IDŹKOWSKIEMU Z BISKUPCA.
W kategorii RZEŹBY LUDOWEJ nagrodzono
PIOTRA GOŁĘBIOWSKIEGO Z WYRWILT - I MIEJSCE
BOGDANA POLKOWSKIEGO Z MRĄGOWA - II MIEJSCE

Wystawę prac można oglądać do dnia 28 sierpnia 2014 r. w dniach roboczych BDK.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-08-05
Szybki jak błyskawica

W sobotę 2 sierpnia do Biskupca zawitały szybkie auta. Miłośnicy czterech kółek mieli nie lada gratkę! W centrum miasta pojawiły się pojazdy klasy superpremium, m.in. Lamborgini, Ferrari, Aston Martin, Mercedes, Porsche. Rajd RAGE 2014 odbywa się na wyznaczonej trasie, w której dwuosobowe załogi zaliczają punkty kontrolne. Biskupiec był przystankiem na trasie do Mikołajek, gdzie wyznaczono metę. zapraszamy do obejrzenia galerii.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-08-05


fot.


2014-08-05
Co słychać u sąsiadów

fot.


fot.


2014-08-04
Zmiana godzin pracy w Wydziale Komunikacji w Biskupcu

fot.


2014-08-04
INFORMACJA

W dniach 5 - 8 sierpnia
Urząd Miejski w Biskupcu będzie czynny
w godzinach7:00 – 14:00

(na podstawie zarządzenia Nr 17/2014 Burmistrza Biskupca z 4 sierpnia 2014 r.)
2014-08-01


fot.


2014-07-30

fot.

Biskupiec - Bramsche - wymiana doświadczeń

W gminie Biskupiec w przyszłym tygodniu będzie gościła 37-osobowa delegacja niemiecka. Przyjazd naszych przyjaciół jest możliwy dzięki realizacji projektu Specjalne Strefy Ekonomiczne i Alternatywne Źródła Energii szansą na rozwój społeczno-gospodarczy gmin Biskupiec i Bramsche. Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, gminy Biskupiec i Stowarzyszenia Partnerstwa Miast.
W ramach wizyty gości z Bramsche odbędą się konferencje, spotkania z przedsiębiorcami, Stowarzyszeniem Partnerstwa Miast, wizyta w Starostwie Powiatowym w Olsztynie oraz wizyty studyjne gruntów położonych w Biskupcu włączonych do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W planie są również m.in. wizyty u lokalnych przedsiębiorców i inne spotkania mające służyć wymianie doświadczeń na gruncie alternatywnych źródeł energii i specjalnych stref ekonomicznych. Nasi goście odwiedzą także Sejm i Ministerstwo Skarbu Państwa, gdzie zapoznają się z ogólną informacją nt. stref ekonomicznych i alternatywnych źródeł energii. Już niedługo relacja z pobytu.


2014-07-29


fot. fot.


2014-07-29
Wakacje z OSP w Niemczech

Dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi powiatami olsztyńskim i niemieckim Osnabrück grupa młodzieży na początku sierpnia wyjeżdża na Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do miejscowości Bad Lauterberg im Harz. Ilość uczestników obozu z różnych krajów to łącznie ok. 500 osób, z czego 51. jedzie z powiatu olsztyńskiego. W programie m.in. wyjazd do Wolfsburga, gdzie mieści się fabryka Volkswagena, wspinaczka na szczyt gór Harz, jazda Brocken Coaster'em, dyskoteka w basenie, gry w tzw. „ludzkie piłkarzyki”. W trakcie pobytu zwyczajowo już odbywa się olimpiada obozowa, polegająca na wykonywaniu różnych zadań przygotowanych przez poszczególne ekipy, w której polska młodzież zawsze jest w czołówce. Ostatnimi czasy zajmowali trzy razy I miejsce i raz II. Organizatorem wyjazdu jest Oddział Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie. Wsparcia udzielają: Fundacja Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży, gminy Kolno i Biskupiec i powiat olsztyński. Uczestnicy obozu otrzymają koszulkę ze swoim imieniem i nazwiskiem i logiem zaprzyjaźnionych powiatów. Udanego wypoczynku! Relacja z wyjazdu już niedługo!2014-07-29
Koncert z okazji 70. lecia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

fot.2014-07-29
Budynek socjalny w Kobułtach

Zakończyły się prace budowlane w budynku socjalnym w Kobułtach. Już we wrześniu planowane jest przekazanie pierwszych mieszkań potrzebującym rodzinom. Obecnie trwają prace odbiorowe. W budynku jest 16 mieszkań, wykończonych "pod klucz".

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-07-29
Internet dla 50+

Szanowni Państwo
chcielibyśmy zainteresować Państwa inicjatywą Latarników Polski Cyfrowej oraz programem Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS).
PCRS to oddolna inicjatywa, której celem jest wprowadzanie w świat komunikacji cyfrowej oraz usług i treści dostępnych w Internecie - dorosłych Polaków z pokolenia 50+, realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
W związku z dużym zapotrzebowaniem na animatorów, którzy bezpłatnie wprowadzają osoby dorosłe w cyfrowy świat, zdecydowaliśmy się przeszkolić kolejne 200 osób – duża liczba aktywnych Latarników jest bowiem gwarantem zmniejszenia wykluczenia cyfrowego w Polsce. Chcielibyśmy, aby informacja o tym dotarła do jak najszerszego grona odbiorców.
Dlatego właśnie chcieliśmy prosić o rozpowszechnienie ogłoszenia o rozpoczętym niedawno naborze na szkolenia dla przyszłych Latarników Polski Cyfrowej. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się także na portalu https://latarnicy.pl/.
Zgłoszenie chęci zastania Latarnikiem odbywa się poprzez zapoznanie się z regulaminem rekrutacji oraz wypełnienie ankiety zgłoszeniowej dostępnej na stronie: http://ankiety.mwi.pl/index.php?sid=27485&lang=pl
Mamy nadzieję, że opublikujecie Państwo załączone do maila informacje, a tym samym włączycie się do ogólnopolskiej akcji wprowadzania Polaków z pokolenia 50+ w cyfrowy świat!
Z góry dziękujemy!
Zespół PCRS

podgląd: Wiecej informacji (pdf)
pobierz: Wiecej informacji (pdf)


2014-07-28
Dni Biskupca

Już po raz 18 w miniony weekend odbyły się Dni Biskupca. Tradycyjnie rozpoczęło je Biskupieckie Międzynarodowe Święto Folkloru podczas którego gościliśmy barwne zespoły z Niemiec, Serbii, Ukrainy, USA i Irlandii. To wydarzenie rokrocznie przyciąga do amfiteatru miejskiego rzeszę widzów. W przerwie występu burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk wręczyła listy gratulacyjne skierowane do biskupieckich przedsiębiorców w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki. Listy gratulacyjne z okazji 25-lecia polskiej transformacji skierował do uhonorowanych Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Osobiście stawili się Bogumiła Bogucka, Antonii Świokło, Teresa Kacperska, Waldemar Jodko, Józef Sokalski, Janusz Fidurski. Pozostali uhonorowani będą mieli możliwość odebrania listów gratulacyjnych podczas koncertu zorganizowanego na zakończenie lata. Kolejne dwa dni były przepełnione nie tylko wydarzeniami muzycznymi, ale także sportowymi. Odbył się turniej tenisowy, regaty żeglarskie „O Puchar Wielkiego Piwowara" i turniej piłki nożnej „O Puchar Burmistrza Biskupca”. Podczas zorganizowanych koncertów mieliśmy okazję zobaczyć i posłuchać śpiewających dla nas m.in. Sylwii Grzeszczak, Trubadurów, Łydki Grubasa, Big Day, Rockerfelera czy Makabundy. Każdy zapewne znalazł coś dla siebie, bo prezentowano różne gatunki muzyczne. Atrakcją III Festiwalu Browarnictwa połączonego z Dniami Biskupca była możliwość zwiedzenia starego browaru, spróbowania lokalnej żywności (wędlin, serów, miodów, kiełbasy, chleba, nalewek, zup i kompotów), a także obejrzenia zbiorów kolekcjonerów akcesoriów piwowarskich. Dla najmłodszych przewidziano liczne atrakcje: zjeżdżalnie, piłki wodne i przejażdżki bryczką oraz w siodle.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-07-25


fot.


2014-07-25
UWAGA!
AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ!
GŁÓWNY INSPEKTORAT WETERYNARII INFORMUJE:


podgląd: ulotka ASF myśliwi i leśnicy (pdf)
pobierz: ulotka ASF myśliwi i leśnicy (pdf)

podgląd: ulotka ASF rolnicy cały kraj (pdf)
pobierz: ulotka ASF rolnicy cały kraj (pdf)

podgląd: ASF ZAGROŻENIE 2014 (pdf)
pobierz: ASF ZAGROŻENIE 2014 (pdf)

2014-07-23
Nowy plac zabaw w Węgoju

Gmina Biskupiec pozyskała kolejne dofinansowanie w kwocie 10 000 zł z konkursu "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2014" na wykonanie placu zabaw w Węgoju. Prace będą polegać na zdemontowaniu istniejącego starego placu zabaw i zainstalowaniu nowego, z certyfikowanym wyposażeniem. Planowane jest zakupienie huśtawki podwójnej, huśtawki-ważki, sprężynowców oraz: zjeżdżalni, przeplotni łańcuchowej i drabinki krzyżakowej. Dodatkowo mieszkańcy wykonają tablicę, na której będzie można pisać kredą. Obecnie trwają ostatnie prace związane z dokumentacją. Nowy plac zabaw ma być gotowy jeszcze w tegoroczne wakacje. Jego wartość to 14 500 zł. To kolejna inwestycja, dzięki której wieś zyska miejsce spotkań i zabaw. W Węgoju jest już m.in. skansen maszyn rolniczych, grzybek i ścieżka edukacyjno - przyrodnicza usytuowana w podwęgojskim lesie.

fot. fot.


2014-07-22
Kto wymiata...? BISKUPIEC!

W minioną sobotę na placu w byłej jednostce wojskowej odbyły się emocjonujące zmagania drużyn rywalizujących na ekstremalnym torze przeszkód. Imprezę poprowadził Ireneusz Bieleninik, znany prezenter telewizyjny. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał zastępca burmistrza Kamil Kozłowski, życząc "wymiataczom" zdrowej rywalizacji, a kibicom wielu wrażeń. Cztery drużyny konkurowały ze sobą w sześciu konkurencjach, mając do pokonania ekstremalny i pełen zaskakujących niespodzianek tor przeszkód: ścianę wspinaczkową, szczudła, żywy walec, skakankę gigant i przetaczanie taczek, koszykarską karuzelę oraz podniebne rowery. Zawody dostarczyły dużo zabawy i śmiechu zarówno dla publiczności, jak i startujących zawodników. W przerwach przewidziano liczne atrakcje m.in. występ Arkadiusza Homańczuka, wielokrotnego mistrza Teakwondo, zawodnika Kickboxingu, Martial Arts Tricks, Akrobatyki oraz Modern Farang Mu Sul.fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-07-22
UWAGA! MIKRODOTACJE!

fot. fot.


2014-07-21
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

W piątek 11 lipca do sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Biskupcu przybyli niezwykli goście - pary z 50-letnim stażem małżeńskim. Zaproszeni jubilaci zostali uhonorowani przez Prezydent RP Bronisława Komorowskiego medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia, legitymacje, listy gratulacyjne i bukiety kwiatów wręczała burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk. W gronie uhonorowanych znaleźli się Państwo: Henryka i Józef Butkiewicz, Brygida i Paweł Golan, Irena i Augustyn Kańczuk, Elżbieta i Franciszek Łukaszuk, Teresa i Adam Matysek, Mieczysława i Jan Piotrowscy, Jadwiga i Jan Nowiccy. Wszystkim parom życzymy dalszych wspólnych lat w zdrowiu i miłości...fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-07-21


fot.


2014-07-18


fot.


2014-07-18
Informacja o publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym

fot. fot.


2014-07-17
UWAGA ROLNICY! NIEODPŁATNE DORADZTWO W-MODR w OLSZTYNIE

podgląd: Wiecej informacji (pdf)
pobierz: Wiecej informacji (pdf)2014-07-17
Dni Biskupca na Sportowo

fot. fot.


2014-07-17


fot.


2014-07-16


fot.


2014-07-16
Komunikat z rozgrywek tenisa ziemnego w ramach „Ligi międzywojewódzkiej”

W miesiącach maj/czerwiec 2014r. odbyła się pierwsza runda rozgrywek tenisa ziemnego w ramach „Ligi międzywojewódzkiej”, w której wzięły udział drużyny z Biskupca, Szczytna, Przasnysza oraz Mławy. W wyniku rozegranych spotkań padły następujące wyniki: Biskupiec – Szczytno 5:1; Przasnysz – Biskupiec 3:3; Biskupiec – Mława 3:3.
Miłą niespodziankę sprawili zawodnicy z Biskupca w meczu z Mławą. Do dnia dzisiejszego zawodnicy z Mławy byli niepokonani, nie stracili nawet punktu. Tym bardziej miło jest nam poinformować, że Biskupiec postawił wysoko poprzeczkę swoim kolegom z Mławy. Losy turnieju ważyły się do ostatnich meczy.Po pierwszej rundzie zespół z Biskupca zajmuje drugie miejsce w tabeli. Punkty dla naszej drużyny zdobywali:
Gra pojedyncza:Grzegorz Gawroński – 1pkt, Andrzej Garbino – 2pkt, Wiesław Soluch – 3pkt, Damian Czarnecki – 2pkt.
Gra podwójna:Ryszard Zieliński/Jan Karol – 1pkt, Ryszard Zieliński/ Wiesław Soluch – 1pkt, Grzegorz Gawroński/Leszek Michalski – 1pkt.
W rozgrywkach wzięli też udział: Marek Sawczuk, Zbigniew Rumiński, Romuald Hałgas. Runda rewanżowa odbędzie się w miesiącach sierpień/wrzesień. Liczymy na dobre wyniki i awans w tabeli na pierwsze miejsce.


2014-07-16


fot.


2014-07-16
Harmonogram imprez letnich 2014

fot.


2014-07-16
Dni Biskupca 25-27 07.2014

fot. fot. fot.


2014-07-08


fot.


2014-07-08
Biskupiec - centrum kolarstwa

Dnia 6 lipca w Biskupcu przy dużym aplauzie kibiców odbył się XX Międzynarodowe Kryterium Kolarskie – III Memoriał Jerzego Kowalskiego – postaci niezwykłej, która całkowicie poświęciła się biskupieckiej młodzieży, kolarstwu, a niektórych zawodników doprowadziła do sportowego szczytu. W zawodach udział wzięło 101 zawodników, m.in. 33-osobowa grupa kolarzy rosyjskich ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Przygotowań Olimpijskich w Kaliningradzie, a także reprezentanci jednej z najsilniejszych sekcji krajowych Stali Grudziądz, gdzie pierwsze skrzypce odgrywają adepci rodem z Bartoszyc.
Szymon Rekita - aktualny Młodzieżowy Mistrz Polski w jeździe na czas i duma Biskupca mimo napiętego kalendarza zjawił się w swoim rodzinnym mieście i wygrał tak jak i rok wcześniej kryterium. Tym razem w rywalizacji elity zdobywając 41 pkt. pokonał m.in. Piotra Skrzeszewskiego (24 pkt, WMKS Olsztyn) oraz Edwarda Tomaszewskij (20) z Kaliningradu, którzy zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce.
Oprócz Szymona Rekity zwycięstwa dla gospodarzy odnieśli: Marta Jaskulska (młodziczki) i Klaudia Kmiołek (kobiety open), w kategorii żaczek wygrała Julia Nowosielska (Przyjaźń Bartoszyce).
W klasyfikacji klubowej triumfowała Stal Grudziądz przed Kaliningradem i Warmią Biskupiec.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-07-07
Promocja Biskupca w Polsat News

10 lipca 2014 r. godz. 20:30
Zapraszamy do oglądania!


2014-07-07
UTRUDNIENIA W RUCHU

UTRUDNIENIA W RUCHU Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie informuje, że w dniach 9-11 lipca 2014 r. w godzinach 8 – 22 zostanie zamknięty odcinek drogi powiatowej 1507N pomiędzy miejscowością Kobułty a miejscowością Rudziska.
W dniu 8 lipca 2014 r. prowadzone będą prace przygotowawcze, które mogą powodować utrudnienia w ruchu na wskazanym odcinku drogi.
Roboty drogowe rozpoczną się zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wykonawcę od skrzyżowania DP 1507N z DP 1509N w miejscowości Kobułty i będą prowadzone w kierunku miejscowości Rudziska. Proponowany dojazd do Kobułt od DK 16 w Borkach Wielkich drogą powiatową DP 1509N.
W przypadku niedogodnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających układanie nawierzchni, termin zamknięcia może ulec zmianie, o której Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie poinformuje.

2014-07-07
UWAGA ORGANIZACJE POZARZĄDOWE!

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015
Informujemy, że Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przystąpił do prac nad programem współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015. Jednocześnie będzie opracowywany wieloletni program współpracy obejmujący lata 2016-2021. W związku z powyższym Biuro ds. Organizacji Pozarządowych i Kombatantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie serdecznie zaprasza do wyrażenia swojej opinii i zgłaszania uwag do programu współpracy na rok 2015. Ankiety należy przesyłać do dnia 14 lipca br.  na adres: op@warmia.mazury.pl. Raport z konsultacji wstępnych PW będzie dostępny na stronie BIP Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – konsultacje społeczne.
W załączeniu znajduje się ankieta.

podgląd: Wiecej informacji (pdf)
pobierz: Wiecej informacji (pdf)

2014-07-07
KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH MIASTA I GMINY BISKUPIEC NA 2014

więcej informacji poniżej

podgląd: Wiecej informacji (pdf)
pobierz: Wiecej informacji (pdf)

2014-07-04
Biskupieckie inwestycje

podgląd: Wiecej informacji (pdf)
pobierz: Wiecej informacji (pdf)

2014-07-04


fot.


2014-07-03
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Powiatowej Szkole Muzycznej I st. w Dywitach, filia w Biskupcu

26 czerwca w Powiatowej Szkole Muzycznej I st. w Dywitach, filia w Biskupcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Świadectwa ukończenia pierwszej klasy otrzymało 39 uczniów w tym 21 z wyróżnieniem. Po krótkim przywitaniu zaproszonych gości, odśpiewaniu hymnu narodowego (ależ to zabrzmiało!) oraz podsumowaniu pierwszego roku funkcjonowania w Biskupcu szkoły artystycznej, dyrektor szkoły Janusz Ciepliński zaprosił publiczność do wysłuchania krótkiego koncertu w wykonani uczniów i pedagogów.
Z klasy fortepianu zagrały: Paulina Borzymowska i w duecie Juliette Kubat i Kornelia Wolska, z klasy fletu: Karolina Dajnowska, na akordeonie Piotr Gańko, na klarnecie Nikola Skillandat, na skrzypcach Oliwia Ciechacka. Uczniowskie występy zakończyło trio gitarowe w składzie: Lena Mikłaszewicz, Alicja Cygarowska i Wiktoria Duba.
Muzyczną „kropkę nad i” postawił Pan Dominik Grędziński, porywająco interpretując na klarnecie 24-ty kaprys skrzypcowy N. Paganiniego.

Po wręczeniu świadectw i ufundowanych przez Radę Rodziców nagród rozpoczęły się wakacje, choć - jak mówił dyrektor szkoły - od ćwiczenia na instrumencie odpoczywać zbyt długo nie wolno.
O tym, kto z młodych artystów wziął sobie ową radę do serca przekonamy się na początku września.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-07-03
Korki Biskupiec zwyciężyły w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej APN Ostrołęka Cup 2014

Pragniemy poinformować, że Korki Biskupiec zwyciężyły w ogólnopolskim turnieju piłki nożnej APN Ostrołęka Cup 2014. Pod wodzą trenerów Andrzeja Korkuć i Wiesława Ziemak w finale pokonali Białystok MOSP. Wcześniej pokonali m.in. takie drużyny jak Jagiellonia Białystok, Wisła Płock , APN Ostrołęka , Białe Orły Warszawa, Varsowię, Ciechanów i Międzylesie. Tak kończy sezon tylko Biskupiec!!Serdecznie gratulujemy.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-07-03
stypendium z fundacji FUNDUSZ ZIEMI OLSZTYŃSKIEJ

podgląd: Wiecej informacji (pdf)
pobierz: Wiecej informacji (pdf)

2014-07-02
UWAGA


 Informuję, że od dnia 01.07.2014r. odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych będą odbierane przez firmę wyłonioną w drodze przetargu, czyli PPHU EKO z siedzibą w Biskupcu. W związku z tym od tego dnia obowiązują nowe harmonogramy odbioru odpadów komunalnych.
 Jednocześnie informuję, że od dnia 01.07.2014r. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajduje się na ulicy Chrobrego 26, gdzie można dostarczyć nieodpłatnie odpady komunalne.
 Szersze informacje można uzyskać telefonicznie 089/715-01-36.


2014-07-01
II edycja Poland Trophy Dragon Winch Extreme

Dwa dni trwała II edycja Poland Trophy Dragon Winch Extreme – ekstremalnego rajdu przeprawowego, który rozegrał się w naszej gminie. To jeden z trzech tego typu rajdów, które odbywają się w Polsce i który udało się ściągnąć do naszej gminy. Wzięła w nim udział off-roadowa czołówka z całej Polski. Gościliśmy u nas zawodników m.in. z Gdańska, Warszawy, Krakowa, Częstochowy Lublina czy z Poznania. Ten kto był widział ile się działo zarówno na byłym poligonie jak i w Raszągu. Były przejazdy przez bagna i podmokłe łąki, przeprawy torfowe, niespodzianki wodne, powalone drzewa i pniaki. Biskupiecki krajobraz dostarczy też technicznych elementów: stromych podjazdów, zjazdów i trawersów. Najwięcej jednak uwagi kibiców, mieszkańców i turystów przyciągnął oficjalny strat z centrum miasta. Dnia 27 czerwca w godzinach wieczornych biskupieckie centrum stało się na kilka godzin centrum off-roadowym. Na starcie stawili się zawodnicy z 62 samochodów terenowych, którzy przybyli do nas pełni wrażeń po poligonowym prologu. Miejscu, które w off-roadowym środowisku owiane jest legendą. Biskupiec oczywiście przyjął zawodników słońcem i ogromną ilością kibiców, a oficjalnie zawodników powitał Zastępca Burmistrza Kamil Kozłowski-życząc im samych pozytywnych odczuć, udanej rywalizacji i najwyższych not.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.
Wcześniejsze wydarzenia 2014r.-->>

 
Urząd Miejski w Biskupcu