Jesteś tutaj: biskupiec.pl > główna
Adres Urzędu
Urząd Miejski w Biskupcu
Al. Niepodległości 2
11-300 Biskupiec
tel. 89 715 01 10
fax 89 715 24 37
www.biskupiec.pl
ratusz@biskupiec.pl
POŁOŻENIE

Gmina Biskupiec leży w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego, na pograniczu pojezierzy olsztyńskiego i mrągowskiego.
 


Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2012/2013

Biskupiecka Liga Halowej Piłki NożnejFutsal 2010/2011

ORLIK CUP 2012

Biskupiecka Rada Sportu

http://www.piotr-kula.pl/

GMINA BISKUPIEC
Biskupiec jest siedzibą Gminy Biskupiec powstałej
z połączenia dwóch jednostek administracyjnych
- miasta Biskupiec
- gminy Biskupiec.
 

WITAMY NA OFICJALNYCH STRONACH GMINY BISKUPIEC
Archiwum
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
Aktualności
2014-04-24


fot.

2014-04-18


2014-04-18
Misterium Wielkopostne p.n. „Mój Chrystus”

Misterium Wielkopostne pt. „Mój Chrystus” 15 marca 2014 r. uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Bredynkach odbyło się refleksyjne Misterium Wielkopostne p.n. „Mój Chrystus”. Spektakl poruszył wszystkich, którzy w zadumie i skupieniu zatrzymali się na chwilę, by zgłębić sens i tajemnicę krzyża. Na koniec uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Nie lękajcie się…” która była wspomnieniem o bł. Janie Pawle II.
fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-04-16


fot.

2014-04-16
Biskupiec centrum szkolenia bramkarzy piłki nożnej

W minioną sobotę Biskupiec stał się centrum szkolenia bramkarzy piłki nożnej. Tego dnia na Orliku przy ul. B. Chrobrego odbyły się Warsztaty Bramkarzy Piłki Nożnej dla chłopców i dziewcząt z terenu naszego województwa. Poprowadził je znany trener bramkarzy Ekstraklasy Siergiej Szypowski. Zajęcia miały na celu zapoznanie początkujących uczestników z podstawami sztuki bramkarskiej, wzbogacenie umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej zawodników zaawansowanych, aby wyróżniali się kreatywnością i pewnością siebie przy jednoczesnym czerpaniu radości z treningów. W wydarzeniu udział wzięło 16 chłopców reprezentujących kluby z Ostródy, Reszla, Biskupca, Bartoszyc, Działdowa i Jezioran. Młodzi bramkarze szlifowali swoje umiejętności wykonując złożone zadania ruchowe, ucząc się poruszania w polu bramkowym oraz pracując nad techniką gry bramkarza. Prowadzący udzielał wielu cennych wskazówek, rozmawiał indywidualnie z uczestnikami i korygował błędy. W roli obserwatorów obecni byli trenerzy klubów, w których trenują młodzi bramkarze oraz ich rodzice. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty Szkółki Bramkarskiej GOALKEEPER Siergiej Szypowski oraz drobne upominki przygotowane przez organizatorów i gminę Biskupiec.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-04-16
Czym byłby świat bez muzyki...? Kolejny sukces uczniów szkoły muzycznej

Muzyka łagodzi obyczaje, cieszy ucho i serce. Jeżeli jej nauka przynosi efekty i daje radość uczniom – tym większa jest jej wartość. Sukcesy nie przychodzą łatwo, jednak gdy już są - świadczą o determinacji muzyków. Wyróżnienie, jakie otrzymał kwartet klarnetowy Pana Dominika Grędzińskiego (Barczewo, Biskupiec), który gra zaledwie klika miesięcy, jest niezwykłym osiągnięciem. W konkursie klarnetowym odbywającym się w Szczecinie I i II miejsca nie przyznano, natomiast od III miejsca naszych klarnecistów dzieliły zaledwie 0,3 punkta. Mimo, że młodzi wykonawcy konkurowali z uczestnikami grającymi już kilka lat, a Pan Dominik dopiero rozpoczął pracę jako pedagog - wszyscy pokazali klasę. Składamy serdeczne gratulacje uczniom i ich opiekunowi.

fot.

2014-04-16
„Dwójeczka” nie zwalnia tempa

Jak pięknie śpiewa zespół wokalny „Dwójeczka” mogliśmy się przekonać podczas tegorocznej Gali Sukcesy 2013, w czasie której dziewczynki zostały wyróżnione w kategorii kultura. Dziś z przyjemnością informujemy o zdobyciu II miejsca na VIII Festiwalu Piosenki Religijnej w Ornecie. Dziewczęta zaprezentowały na scenie dwa utwory „Tak mówił papież” oraz „Uratowani”. Obie piosenki bardzo przypadły do gustu nie tylko jury, ale także publiczności - co przełożyło się na ogromne brawa po zakończeniu występu. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Zuzanna Witkowska, Ania Łokuciejewska, Aleksandra Cmiel, Paulinka Borzymowska, Aleksandra Król, Karolinka Dajnowska. Opiekunem zespołu jest p. Andrzej Garbino. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne występy.

fot. fot. fot.

2014-04-16
Pokaz siły i gibkości, czyli II zlot freerunerów

Mamy za sobą kolejny zlot freerunerów; fantastycznych, ciepłych, młodych ludzi wykonujących akrobacje w powietrzu. W tym roku do Biskupca ściągnęli zawodnicy m.in. z Lublina, Krakowa, Kielc, Wrocławia, Gdańska, Tczewa, Torunia, Zakopanego, Bydgoszczy, Poznania i Białegostoku. Razem 152 osoby o niebotycznych umiejętnościach. Jeszcze chyba żadne wydarzenie biskupieckie nie wywoływało takich emocji. Kto był na pokazie w hali sportowej ten wie, o jakich emocjach mowa… skoki zapierały dech w piersiach, budziły podziw i strach o bezpieczne lądowanie uczestników… Najlepszym uczestnikom wręczono medale i puchary, ale jak powiedział jeden z sędziów: wszyscy jesteście równi, nie ma tu lepszych i gorszych. Organizatorom serdecznie gratulujemy, a wszystkim freerunerom życzymy udanych skoków bez kontuzji. Czekamy na Was w przyszłym roku!

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-04-16
Biskupiec w Katowicach

W ostatnich dniach marca w katowickiej hali targowej odbywały się XX (jubileuszowe) Międzynarodowe Targi Turystyki, SPA, Sprzętu Turystycznego i Żeglarstwa GLOB. Wśród wystawców nie zabrakło miast należących do Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow. Swoją ofertę turystyczną przedstawiał również Biskupiec. Organizatorom udało się zaprosić ponad 200 wystawców między innymi z Tunezji, Albanii, Belgii, Czech, Francji, Grecji, Gruzji, Indonezji, Maroko, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Było co oglądać i o czym rozmawiać. Materiały promocyjne Biskupca cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Pytano o atrakcje miasta, ideę Cittaslow, wiele osób wyrażało żywe zainteresowanie naszym regionem i deklarowało chęć przyjazdu do miasta. W ciągu trzech dni targów imprezę odwiedziła ogromna rzesza osób.

2014-04-16
Spotkanie informacyjne

W dniu 08.05.2014 od godziny 15.00 do 16.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Biskupcu, firma PROMAG (Ul. Liryczna 4 05-503 Robercin Nip: 799-184-64-27) zorganizuje spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy o tematyce zastosowań kolektorów słonecznych wraz z realizacją projektu dotacji unijnej na kolektory słoneczne.

2014-04-15


fot.

2014-04-15
Sezon kolarski rozpoczęty. Paweł Kostrubski drugi w Pucharze Polski!

W Kłomnicach k/Częstochowy rozegrano I edycję Pucharu Polski. W kategorii juniorów młodszych rewelacyjnie pojechał Paweł Kostrubski z Warmii Biskupiec, który był drugi w wyścigu ze startu wspólnego, a jego koleżanka klubowa – młodziczka Marta Jaskulska zajęła czwartą lokatę. W kategorii elita kobiet piąte miejsce wywalczyła Marta Kopińska, wychowanka Warmii Biskupiec, obecnie reprezentująca Dzierżoniów. W juniorach młodszych dystans wynosił 54 km. Wystartowało 227 kolarzy, 118 ukończyło, wycofało się 109 zawodników! Tym sposobem została potwierdzona skala trudności wyścigu! Przeciętna prędkość na trasie wyniosła 45 km. Składamy wielkie gratulacje za niezłomność i wytrwałość! Czekamy na kolejne sukcesy!

fot.

2014-04-14


fot.

2014-04-11


fot.

2014-04-10
Bieg na medal!

Podczas Mistrzostw Województwa SZS w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się dnia 9 kwietnia w Galinach, dziewczęta z SP 2 pokonały wiele szkół z naszego województwa i zajęły II miejsce, zdobywając srebrny medal. W mistrzostwach uczestniczyły: Zuzanna Witkowska, Aleksandra Król, Kornelia Rosa, Julia Olencka, Anita Kostrubska, Aleksandra Orłowska, Wiktoria Zielińska, Katarzyna Rybkiewicz, Judyta Stęplewska. Od 3 lat opiekunem grupy jest Pan Andrzej Garbino. Drużyna przygotowuje się obecnie do Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Łodzi. Gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną w kolejnych zawodach!

fot. fot. fot.

2014-04-10
fot.
Biskupiec pięknieje...

Nie da się nie zauważyć szybko postępujących robót w ramach przebudowy układu komunikacyjnego w centrum naszego miasta. Prace obecnie prowadzone są przy ul. 1-go Maja, Syreny, Szpitalnej i Krasińskiego. W tych miejscach stanęły duże tablice informacyjne.
Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej w kwocie ponad 2,6 mln złotych, zaś całkowity koszt całej inwestycji to prawie 4 mln złotych.
Zakończenie przebudowy ulic planowane jest na koniec sierpnia 2014 r.; parking przy ulicy Syreny, składający się z 110 stanowisk parkingowych, w tym 12 dla osób niepełnosprawnych, zostanie wybudowany do końca czerwca.

fot. fot. fot. fot.

2014-04-10
Biskupiecki przegląd sportowy w pigułce

Gmina Biskupiec jest jedną z najbardziej usportowionych gmin! Z tej okazji, na specjalnej sesji Rady Wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS, podsumowującej miniony rok, wręczono nagrody wyróżniającym się gminom i klubom.
W dziesiątce najlepszych znalazł się również Biskupiec.

piłka nożna

W marcu informowaliśmy na naszej stronie o sukcesie młodych piłkarzy z SP3, którzy biorą udział w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Wówczas wygrali rozgrywki powiatowe. Dziś już wiemy, że chłopcy odnieśli kolejny sukces! W etapie wojewódzkim w Iławie reprezentacja chłopców, po zaciętym finale (0-0), rozgromiła w rzutach karnych 3-2 z SP 4 Iława. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

żeglarstwo

Piotr Kula zajmuje obecnie wysokie piąte miejsce w Regatach Pucharu Świata Trofeo Princeska Sofia! 45 regaty żeglarskie odbyły się na Majorce i zaliczane są one do Pucharu Świata.

Obok Piotra startowali inni reprezentanci Polski z Warmii i Mazur. Agata Barwińska z MOS Iława była 55 w klasie Laser Radial, a załoga AZS UWM: Tomasz Januszewski/Jacek Nowak zajęła 29 miejsce. Wielkie gratulacje!

kolarstwo

Dbając o swoją formę fizyczną możesz pomóc innym - z takim hasłem wyszedł Piotr Kula, najlepszy polski finnista, olimpijczyk z Londynu (BTŻ Biskupiec). Zaproponował na swej stronie by wspólne trenować na tandemach rowerowych z osobami niewidomymi. Akurat na Warmii i Mazurach istnieje wyczynowa sekcja i mamy w tej konkurencji medalistów Paraolimpiady i Mistrzostw Świata.


2014-04-09
Ogólnopolski konkurs „Macmillana”

Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu gościła w poniedziałek uczestników drugiego powiatowego konkursu języka angielskiego „Macmillan Primary School Tournament”, odbywającego się pod patronatem wydawnictwa Macmillan. Konkurs przeprowadzony został w ramach akcji ogólnopolskiej. Do udziału w konkursie stanęło 13 szkół z powiatu olsztyńskiego. Uczniowie rozwiązywali indywidualnie testy przygotowane przez specjalistów współpracujących z wydawnictwem. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy wykazali się znajomością materiału na poziomie rozszerzonym, a o zajętym miejscu decydowały niewielkie różnice w ilości zdobytych punktów. W łącznej klasyfikacji klas 4 – 6 wyniki przedstawiają się następująco:

Miejsce I
Karolina Duda – SP2 Biskupiec
Agnieszka Szczepańska – SP Czerwonka

Miejsce II
Paulina Sowa – SP Barczewo
Wiktoria Bielecka – SP Franknowo

Miejsce III
Kamila Grzybowska – SP Czerwonka

fot. fot.

2014-04-08
Wieczór z paszportem

fot. fot.

2014-04-08
Konkurs plastyczno-fotograficzny „10 lat Polski w UE”

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dni otwartych funduszy europejskich” zorganizowanej w związku z obchodami 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej Urząd Miejski wraz z Ochotniczym Hufcem Pracy w Biskupcu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym na temat „Wpływ funduszy europejskich na rozwój Biskupca”. Konkurs zaplanowany jest dla 5 kategorii wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna oraz open. Dzięki takiej formule wszyscy chętni będą mogli wyrazić za pomocą techniki plastycznej lub fotograficznej swoją wizję wpływu funduszy europejskich na rozwój Biskupca. W konkursie przewidziano nagrody rzeczowe dla laureatów 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej oraz dyplomy dla wszystkich uczestników. Rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem nagród dla zwycięzców nastąpi 9 maja br. podczas konferencji beneficjentów z terenu miasta i gminy Biskupiec korzystających z funduszy europejskich. Prace biorące udział w konkursie będzie można oglądać do połowy czerwca 2014 r. podczas wystawy. Wystawa prac pokonkursowych będzie miała charakter międzynarodowy, ponieważ będzie jednym z istotnych punktów programu podczas pobytu delegacji z Bramsche (Niemcy) w maju. Udział konkursie jest bezpłatny. Poniżej prezentujmy regulamin.

fot.


podgląd: Regulamin konkursu (pdf)

pobierz: Regulamin konkursu(pdf)

2014-04-04
2014-04-04
Biskupiec zaoszczędzi na śmieciach 70 tys. złotych

W ciągu 9 miesięcy wpłaty mieszkańców za wywóz śmieci nie pokrywały rachunków wystawianych przez firmę odbierającą odpady z terenu gminy. Burmistrz musiał podjąć decyzję, czy z kasy gminy dokładać brakujące środki, czy podnieść stawki opłat za odbiór odpadów, które na dzień dzisiejszy nie są najniższe w powiecie. Z analizy wynikało, że należałoby podnieść stawki o ponad 10%, żeby pokryć rachunki. Jednak decyzją burmistrza umowa z dotychczasowym odbiorcą odpadów została rozwiązana. – Z bólem serca musieliśmy rozwiązać umowę z lokalną firmą EKO Roman i Współwłaściciele. Nie mogliśmy pozwolić, aby mieszkańcom podnieść stawki i uszczuplić ich i tak skromne budżety domowe. Przecież nie mamy w gminie za bogatych ludzi - mówi zastępca burmistrza Kamil Kozłowski. Po rozwiązaniu umowy, na okres przejściowy wyłoniono nowego wykonawcę, który od 1 kwietnia odbiera odpady z terenu gminy. Umowa została podpisana na 3 miesiące. Z warunków umowy wynika, że gmina w tym okresie zapłaci mniej o 70 tys. złotych. – Zmiana odbiorcy wywołała spore emocje w mieście, za które chcę mieszkańców przeprosić. Jednak dzięki temu mamy pewność, że stawek za wywóz odpadów nie trzeba będzie podnosić, a jest duża szansa, że każdy mieszkaniec niedługo będzie płacić mniej – dodaje zastępca burmistrza Kamil Kozłowski.

Nowy terminarz wywozu śmieci obowiązujący od 01.04.2014r.


podgląd: Terminarz wywozu nieczystości stałych (pdf)

pobierz: Terminarz wywozu nieczystości stałych (pdf)

2014-04-04


fot.

2014-04-03
Informacja o utworzeniu Biuletynu Informacji Publicznej

Dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli w Biskupcu informuje, iż utworzono stronę internetową BIP dla poszczególnych jednostek:

- Zarząd Szkół i Przedszkoli w Biskupcu,
- Gimnazjum nr 1 w Biskupcu,
- Zespół Szkół w Czerwonce.
- Zespół Szkół w Kobułtach.
- Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Biskupcu.

http://zasp.biskupiec.bip.gmina.pl


podgląd: czytaj więcej (pdf)

pobierz: czytaj więcej (pdf)

2014-04-02


fot.

2014-03-31


UWAGA SOŁTYSI!
BEZPŁATNE SZKOLENIE!
„SOŁTYS KONTAKTEM PIERWSZEJ POMOCY”

Zgłoszenia do Projektu „Bezpieczna wieś”
SOŁTYS KONTAKTEM PIERWSZEJ POMOCY
są przyjmowane w formie pisemnej deklaracji uczestnictwa we właściwych według miejsca zamieszkania Sołtysów
Placówkach Terenowych i Oddziale Regionalnym KRUS w Olsztynie.
Szczegółowe informacje udzielane są także pod
numerami telefonu:

509-092-777; 734-159-718; 519-319-198
Serdecznie zapraszamy!


2014-03-27


fot.

2014-03-27
UWAGA, NOWY NABÓR WNIOSKÓW

W ramach dofinansowania można pozyskać wsparcie finansowe dla inicjatywy wykorzystujących lokalne zasoby, a zwłaszcza wartości przyrodnicze i kulturowe obszaru. O dotacje mogą się ubiegać osoby fizyczne, organizacje pozarządowe posiadających KRS oraz jst. Wnioskowana wysokość pomocy nie przekracza kwoty 50 000zł, całkowity planowany koszt operacji wynosi co najmniej 4 500 zł, ale nie więcej niż 100 000 zł. Limit na jednego beneficjenta to 200 000 zł, wyłączając osoby prowadzące działalność gospodarczą dla których limit wynosi 50 000 zł.
2014-03-26
Warsztaty bramkarzy piłki nożnej

fot.

2014-03-26
Profesor od robotów w Węgoju

W miniony wtorek niecodzienny gość odwiedził Zespół Szkół w Węgoju. Pan Piotr Wrzecioniarz - profesor Politechniki Wrocławskiej, koordynator prac nad pierwszym polskim samochodem bez kierowcy przybył na spotkanie z uczniami, aby przedstawić i zainteresować młodzież projektem zajęć z robotyki. W taki oto sposób zainaugurował pierwsze w naszym regionie spotkanie koła robotycznego. Uczniowie postawili sobie za cel samodzielne skonstruowanie i zaprogramowanie robotów, które wezmą udział w Mistrzostwach Polski. Już teraz młodym konstruktorom życzymy powodzenia!

2014-03-26
Droga nowa dla Sadowa

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego w poniedziałek przyznał ponad 2,5 mln złotych na modernizację dróg na wsiach. Z powyższych pieniędzy dofinansowane zostaną przedsięwzięcia w 34 gminach, w tym także w gminie Biskupiec. Przebudowie ulegnie droga o długości 550 m. w Sadowie. Wartość inwestycji to ok. 200 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniesie 80 tysięcy.

2014-03-26
Wiosenne granie

To już nie pierwszy występ uczniów biskupieckiej filii Powiatowej Szkoły Muzycznej, natomiast konferansjerski debiut nauczycieli: Magdaleny Rapci – wiolonczelistki oraz Dominika Grędzińskiego – uczącego gry na klarnecie i saksofonie. Na koncert zorganizowany w Biskupieckim Domu Kultury przybyła licznie publiczność; wśród gości znalazła się burmistrz Elżbieta Samorajczyk oraz dyrektor SP 3 Bożena Lasocka. Po przywitaniu gości, jako pierwszy zaprezentował swój klarnetowy kunszt Dominik Grędziński, po czym w koncercie przedstawiono cały wachlarz instrumentów muzycznych: na flecie zagrały Julia Łach, Zofia Michniowska, Karolina Dajnowska, Zuzanna Leszczuk i Olga Król; na skrzypcach zaprezentowała się Oliwia Ciechacka, na klarnecie Julia Duba, Nikola Skillandat, Hanna Kurek, Natalia Jaśkiewicz oraz uczniowie z filii szkoły w Barczewie: Amadeusz Zyskowski, Leonard Bułakowski i Jędrzej Waliszewski. Przy fortepianie zasiedli Igor Siekierski, Kornelia Wolska, Helena Zięba, Paulina Borzymowska, Wojciech Terech i Oliwia Głoskowska. Nie zabrakło też akordeonistów: popis dali Amelia Serafin, Natalia Rogalska, Piotr Gańko i Stefan Siekierski. Czymże byłby koncert bez gitary?! Na tym instrumencie zagrali Wiktoria Duba oraz Kacper Lis, natomiast prawdziwą ozdobą koncertu były wiolonczelistki Karina Steffen i Gabriela Opęchowska. Koncert zakończył występ kwartetu klarnetowego w składzie Jędrzej Waliszewski, Leonard Bułakowski, Natalia Jaśkiewicz i Nikola Skillandat, który przygotowuje się do udziału w VI Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH INFORMUJEMY, ŻE W KWIETNIU ODBĘDZIE SIĘ REKRUTACJA DO SZKOŁY NA ROK 2014/2015.
Przesłuchania kwalifikacyjne odbędą się 12 kwietnia (sobota).
Więcej informacji o zasadach rekrutacji na stronie internetowej szkoły: www.psmdywity.org
Zapraszamy chętne dzieci i młodzież wraz z rodzicami.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-03-26
Uwaga Mieszkańcy

fot.

2014-03-26


fot.

2014-03-26


fot.

2014-03-26
Biskupiecka noc sukcesów

W miniony piątek w Biskupieckim Domu Kultury odbyło się już po raz XVIII rozdanie nagród – SUKCESY 2013. Odznaczenia przyznawane są wyróżniającym się w nauce, kulturze, sporcie i promocji. Do tegorocznej edycji „Sukcesów” wpłynęło 126 zgłoszeń, z czego do nominacji kapituła konkursu zakwalifikowała 70. To rekordowa liczba nagrodzonych. Taki wynik jest dowodem, jak dużo pozytywnych rzeczy dzieje się w gminie Biskupiec i jak wielu ludzi sukcesu żyje wśród jej mieszkańców. Imprezę w tym roku uświetnił rewelacyjny występ olsztyńskiego zespołu Stare Drobne Małże.

O dwóch takich... najlepszych z najlepszych
Tradycją „Sukcesów” jest przyznawanie specjalnej statuetki „SUKCES ROKU”. Tym razem przyznana została wyjątkowym sportowcom, mającym na swym koncie liczne osiągnięcia. Szymon Rekita – kolarz, członek kadry narodowej, brązowy medal otwartych Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, złoty medalista Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas Zrzeszenia LZS, XVIII miejsce w Mistrzostwach Świata w indywidualnej jeździe na czas, III miejsce wśród zawodników 19-letnich w tych samych MŚ, III miejsce klasyfikacji generalnej w wieloetapowym wyścigu kolarskim Polska-Ukraina – najlepszy z Polaków, V miejsce w Grand Prix Mocambo Bar Włochy i VIII miejsce w Classica di Colbuccaro. Zwycięzca plebiscytu na najlepszego sportowca powiatu olsztyńskiego w roku 2013 oraz stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Piotr Kula – żeglarz, I miejsce w klasyfikacji generalnej Europejskiej Żeglarskiej Ligi Mistrzów 2013., VI miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata klasy Finn w Falmouth w Wielkiej Brytanii, co zaowocowało wygraniem krajowych kwalifikacji i miejscem dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie; pierwszy w gminie Biskupiec olimpijczyk. Pozostałe osiągnięcia roku 2013: III miejsce Garda And Trentino Olympic Week - zawody Europejskiej Żeglarskiej Ligi Mistrzów na jeziorze Garda (Włochy), VI miejsce Delta Lloyd Regatta w zawodach Europejskiej Żeglarskiej Ligi Mistrzów w Medemblik (Holandia), III miejsce Kieler Woche w zawodach Europejskiej Żeglarskiej Ligi Mistrzów w Kilonii (Niemcy), III miejsce Semaine Olympique Française w zawodach Europejskiej Żeglarskiej Ligi Mistrzów w La Rochelle (Francja), I miejsce w Mistrzostwach Polski w konkurencji regat flotowych w Górkach Zachodnich /k. Gdańska oraz I miejsce w Mistrzostwach Polski w konkurencji regat meczowych Puck. Statuetki – odpowiednio: w formie monocykla i żaglówki, zostały zaprojektowane przez Marcina Zegarowicza, a wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej PSOU, Koło w Biskupcu.

Przepis na osobowość...
...głowa pełna pomysłów, zapał do pracy i dużo chęci… tak można w wielkim skrócie określić Teresę Kacperską - OSOBOWOŚĆ roku 2013. Dyrektor Zespołu Szkół w Węgoju, kierownik Zespołu Regionalnego „Węgojska Srużka” i członkini tej kapeli; pomysłodawczyni, autorka scenariusza i główna organizatorka Misterium Paschalnego - od 9 lat odgrywanego przez parafian w Węgoju; autorka pierwszego scenariusza fabularnej gry terenowej w oparciu o postaci baśni i legend Warmii - Warmińskie Straszydła; opiekunka, akompaniatorka chóru kościelnego Cantate Domino… Nie sposób wymienić całej działalności twórczej tej wyjątkowej osoby. Laureatka odbierając statuetkę nie kryła zaskoczenia i wzruszenia. Pani Teresa to bez wątpienia wyjątkowa postać nie tylko w Węgoju, ale i całej gminie. Praca społeczna to dla niej „chleb powszedni”. Zawsze z pełnym zaangażowaniem i niesamowitą dynamiką działa na rzecz swojej małej ojczyzny. Dzięki jej licznym inicjatywom i umiejętnościom jednoczenia mieszkańców Węgoja i okolicznych miejscowości do wspólnych działań, wieś zmienia nieustannie swoje oblicze i staje się znaczącym ośrodkiem krzewiącym warmińską kulturę i tradycję. Nie ulega wątpliwości, że Pani Teresa wyróżnia się swoją postawą, a jej osiągnięcia mają szczególny wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy i promocję gminy i miasta Biskupiec w kraju, a nawet za granicą. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy już za rok!

Za wkład w turystykę i sport
Podczas piątkowej Gali SUKCESY miało miejsce jeszcze jedno niezwykłe wydarzenie: uroczyste wręczenie odznaczeń Ministra Sportu i Turystyki. Dekoracji dokonała Urszula Pasławska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa oraz Elżbieta Samorajczyk burmistrz Biskupca. Odznakę honorową „Za zasługi dla turystyki” otrzymał Krzysztof Kowalski – przewodnik, od 26 lat związany z działalnością turystyczną; od 7 lat działa społecznie, od 1984 roku Komendant Hufca ZHP w Biskupcu. Odznaki „Za zasługi dla sportu” otrzymali: Narcyz Klik – od 1973 r. związany z kolarstwem, współzałożyciel sekcji kolarstwa w Biskupcu; promuje, wspiera i pomaga w organizacji imprez sportowych; od wielu lat współorganizuje wyścigi międzynarodowe. Drugim odznaczonym jest Ryszard Rymek, postać znana w środowisku sportów motorowych. Sędzia, organizator motocyklowych, samochodowych i motokrosowych imprez sportów motorowych. W swojej 50- letniej działalności zawodnika i organizatora imprez motorowych LZS, PTTK, PZMot odznaczany był wielokrotnie najwyższymi odznaczeniami.

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.2014-03-26
I znowu Węgój!

WARMIANKA Z WĘGOJA - lalkę wykonała: Wiktoria Jagiełło,
elementy stroju i konstrukcji: Ewa Watros i Jan Luty.
Lalka zdobyła III miejsce w podczas ХХ Międzynarodowego festiwalu pieśni i muzyki
“Днепровские голоса в Дубровно”
28 июня -1 июля 2013 года


fot.

2014-03-26
Jak żyć w zgodzie z naturą? W Węgoju to wiedzą!

Węgój jest niesamowitym miejscem. Kto jeszcze o tym nie wie, powinien koniecznie odwiedzić tę miejscowość. To kopalnia pomysłów i właśnie tam realizuje się kolejny z nich – w Węgoju powstaje Leśna Szkoła. Jej koncepcję, podczas wyjazdowej wizyty studyjnej do Walii, poznawali uczestnicy projektu: przedstawiciele dwóch szkół, które zakwalifikowały się do programu, tj. Społecznej Szkoły Podstawowej w Wegoju i Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiciejowie (woj. mazowieckie), nadleśnictw: Wipsowa i Mińska Mazowieckiego, Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, eksperci z FIO, specjaliści z dziedziny edukacji dla zrównoważonego rozwoju, metodyki wychowania fizycznego, wczesnej edukacji i wychowania. Celem wizyty było poznanie walijskiego programu leśnych szkół, sposobów jego wdrażania i efektów. Projekt jest dofinansowany ze środków programu Komisji Europejskiej „Uczenie się przez całe życie” – program sektorowy Leonardo da Vinci oraz dzięki pomocy The British Council.
fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-03-21


fot.

2014-03-21
Sukcesy konkursowe uczniów „KATOLIKA”

Biskupiecka młodzież cały czas na szczycie! To nie pierwszy raz, gdy chwalimy się sukcesami uczniów Katolickiego Gimnazjum Społecznego im. Jana Pawła II w Biskupcu. Nasza młodzież powróciła „z tarczą” z przeprowadzonych w lutym i marcu konkursów przedmiotowych Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Uzyskanie tytułu „laureata” konkursu zwalnia ucznia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, a to oznacza, że już dziś możemy gratulować osiągnięcia maksymalnego wyniku (100% punktów) w częściach: humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej Michałowi Królowi i Monice Chylak. Michał został laureatem czterech (!) konkursów – z matematyki (przygotowywała p. Katarzyna Ciemińska), fizyki (p. Elżbieta Wierzbowska), historii (p. Marta Szczyglak) i wiedzy o społeczeństwie (p. Maciej Szczyglak). Monika odniosła sukcesy w konkursach z geografii (p. Elżbieta Cygarowska) i historii (p. Marta Szczyglak). Natomiast Karolina Janczara, dzięki uzyskaniu tytułu laureata z konkursu z wiedzy o społeczeństwie (p. Maciej Szczyglak), może już teraz cieszyć się z uzyskania 100% punktów w części humanistycznej. Z radością informujemy także o finalistach konkursów:
  • język polski: Katarzyna Banach, Rozalia Przychodzka, Agata Dziekcierów, Monika Chylak, Dominka Walkiewicz (p. Justyna Pstrągowska),
  • język niemiecki: Paweł Zaleski, Hanna Kurek, Agata Dziekcierów (p. Marta Szczyglak),
  • historia: Rozalia Przychodzka (p. Marta Szczyglak),
  • biologia: Katarzyna Banach (p. Alicja Suchocka).

Uzyskany tytuł uprawnia uczniów do dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Jeszcze raz gratulujemy!


2014-03-21
Piłka nie tylko dla chłopców, dziewczyny też potrafią!

Reprezentacje dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Biskupcu, w dniach 17 – 18 marca wzięły udział w turnieju powiatowym piłki nożnej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dziewczęta w kategorii U10 i U12 zajęły pierwsze miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego! Jak widać w piłkę grać każdy może! Dziewczynom gratulujemy sukcesu i gorąco kibicujemy! Trzymamy kciuki za kolejną wygraną w kwalifikacjach wojewódzkich!
Przypominamy, że są to kolejne finały wojewódzkie dziewcząt z SP2. W ubiegłych latach na finałach wojewódzkich tego turnieju dziewczęta zdobywały srebrne i brązowe medale. Wiele z nich, szczególnie z kategorii U12, kontynuuje swoją przygodę z piłką nożną, gdyż mają już na swoim koncie m.in. srebrne medale w Wojewódzkim Finale o Puchar Premiera Donalda Tuska oraz w Wojewódzkim Finale Moje Boisko „Orlik 2012”.


fot. fot. fot. fot. fot. fot.


2014-03-21
Wyróżniający się producenci mleka z gminy Biskupiec

W siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbyło się spotkanie hodowców i producentów bydła mlecznego. W spotkaniu uczestniczyła czołówka wyróżniających się producentów mleka i materiału hodowlanego z powiatu olsztyńskiego. Przygotowano ciekawe prelekcje, wykłady, prezentacje multimedialne oraz informacje o najlepszych gminnych hodowcach. Gmina Biskupiec zajmuje pierwsze miejsce w powiecie olsztyńskim pod względem ilości obór (mamy ich 39) i pierwsze pod względem ilości krów znajdujących się pod oceną (1162) . To naprawdę wielki sukces! Z tej okazji gminie Biskupiec przyznano statuetkę, w podziękowaniu za wsparcie i promowanie rozwoju hodowli bydła mlecznego na Warmii i Mazurach. Z ramienia gminy z wyróżniającymi się hodowcami spotkał się zastępca burmistrza Kamil Kozłowski, który wręczył listy gratulacyjne i gadżety promocyjne. Wyróżnienie otrzymali: Pani Magdalena Różańska-Brejnak, Pan Zbigniew Olszewski, Pan Jan Uzorko, Pan Dariusz Kokoszka, Pan Marian Archacki i Pan Mirosław Krzyżewski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju!


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-03-21
Dni otwarte w „Dwójce”

Szkoła Podstawowa nr 2 w ramach „Dni Otwartych” kolejny już raz powitała w swoich progach małych i dużych gości. Głównym celem spotkania było zapoznanie rodziców i dzieci pięcio - i szcześcioletnich z bogatą ofertą edukacyjną placówki. Dzień otwartych drzwi szkoły to doskonała okazja, aby porozmawiać kadrą pedagogiczną, obejrzeć sale lekcyjne oraz zwiedzić zakamarki szkoły. Słowo wstępu wygłosił dyrektor Janusz Szczawiński, po czym uczniowie zaprezentowali program artystyczny: wystąpiły cheerleader’ki z pomponami, dziewczęta z zespołu „Dwójeczka” zaprezentowały swe umiejętności wokalne, uczniowie klas sportowych przygotowali krótki pokaz swych umiejętności, a dziewczynki z zespołu kuglarskiego zaczarowały publiczność akrobacjami z poikami i levistick’iem. Ponadto w salach lekcyjnych zostały zorganizowane różnorodne zajęcia – można było polepić z masy solnej, poeksperymentować z chemią i fizyką, spróbować swoich sił na torze przeszkód, czy wykonać różne „cuda z papieru”. Co odważniejsi sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego bawiąc się tablicą elektroniczną. Dla gości przygotowano także kawiarenkę.


fot. fot. fot. fot.


2014-03-20


fot.

2014-03-20
Strzał w dziesiątkę, czyli sukces młodych piłkarzy

Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu, której większość stanowią zawodnicy biskupieckiego klubu MKS KORKI, 19 marca br. w Olsztynku wygrała powiatowy finał „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”! Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn z powiatu. Mecz finałowy został rozegrany między Biskupcem, a Jezioranami. Kolejnym krokiem będą rozgrywki wojewódzkie, który odbędą się 28 marca br. w Iławie. Trzymamy kciuki za młodych piłkarzy i życzymy wygranej! Finał ogólnopolski tegorocznej edycji zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nagroda główna jest wyjazd na mecz Niemcy – Polska w Hamburgu.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.2014-03-20
Jak wychować mistrza? - spotkanie z Szymonem Kołeckim

Przesympatyczny, roztropny i wesoły, a do tego jeden z najlepszych polskich sztangistów - Szymon Kołecki, dwukrotny wicemistrz olimpijski, dwukrotny wicemistrz świata, pięciokrotny Mistrz Europy, a obecnie Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów odwiedził w marcu Biskupiec. Wizyta mistrza zorganizowana przez biskupiecką młodzież to efekt realizacji pierwszego pomysłu z całego cyklu spotkań p.n. „Młodzi dla młodych”. Spotkanie poprowadził zastępca burmistrza Kamil Kozłowski i Jakub Nowakowski z biskupieckiego Forum Młodych Ludowców. Mistrz chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego drogi do kariery, sukcesów i porażek. Zgromadzeni na sali BDK uczniowie biskupieckich szkół w ciszy i skupieniu (rzecz rzadko spotykana – przyp. red.) słuchali o pasji, jaką w sporcie odnalazł Szymon Kołecki. Młodzież także miała możliwość zadawania pytań, a niewątpliwym zaskoczeniem dla nich był quiz z nagrodami przygotowany przez organizatorów. Po oficjalnym wywiadzie, Szymon Kołecki z wielką przyjemnością i ku uciesze młodzieży oddał się do dyspozycji publiczności: cierpliwie rozdawał „niekończące się” autografy oraz z uśmiechem godnym mistrza pozował do wspólnych fotografii pamiątkowych. Wspaniałemu gościowi serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i życzymy kolejnych sukcesów, a przede wszystkim tego wymarzonego złota olimpijskiego!


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.2014-03-18
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY !

fot.

2014-03-18
Konkurs fotograficzny "Krajobraz Warmii i Mazur"

Związek Gmin Warmińsko – Mazurskich ogłasza X edycję konkursu fotograficznego pt. „Krajobraz Warmii i Mazur”. Patronat medialny nad konkursem objęła „Gazeta Olsztyńska”. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych. Jego celem jest rozbudzenie zainteresowań młodzieży dziedzictwem przyrodniczym Warmii i Mazur, pogłębienie znajomości walorów krajobrazowych oraz rozwijanie więzi z własnym regionem i jego pięknem. Ubiegłoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, nadesłano ponad 326 zdjęć, na których utrwalono piękno krajobrazu Warmii i Mazur. W ramach konkursu została przygotowana wystawa prezentowana podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Ponadto najlepsze zdjęcia zostały umieszczone na główce kalendarza ZGWM na rok 2013 (1200 szt.). Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez ZGW-M. Zgodnie z regulaminem karty zgłoszeń wraz ze zdjęciami należy przesłać do biura Związku do 20 maja br. Serdecznie zapraszamy!2014-03-17
Uwaga przedsiębiorcy bezpłatne szkolenie " jak skutecznie prowadzić biznes na rynku włoskim"

fot.


2014-03-17
KOMUNIKAT

Od 21 marca 2014r. następuje zmiana godzin pracy
Paszportów w Terenowych Punktach Paszportowych w Bartoszycach i Giżycku.

Klienci Oddziału Paszportów w Terenowych Punktach Paszportowych w Bartoszycach i Giżycku obsługiwani będą w godzinach:

poniedziałe 1200 - 1600

wtorek – piątek 1000 - 1400

2014-03-14


fot.

2014-03-13
„Dwójeczka” dla Oskara Kolberga

Na początku miesiąca dziewczęta z zespołu wokalnego „Dwójeczka”, działającego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Biskupcu, wystąpiły w Wyższej Szkole Informatyki i Ekonomii w Olsztynie. Zespół przybył na zaproszenie wykładowcy Pani Agnieszki Górskiej. Okazją do spotkania były obchody święta Wydziału Socjologii i Pedagogiki WSIiE w Olsztynie w roku Oskara Kolberga - wybitnego etnografa, folklorysty i kompozytora. Dziewczęta: Zuzia Witkowska, Ania Łokuciejewska, Aleksandra Cmiel oraz Paulinka Borzymowska ubrane w piękne ludowe stroje zaśpiewały pięć ludowych piosenek. Gratulacje złożyła rektor uczelni - dr Anna Strzelecka-Ristow. Dziewczęta w otrzymały także upominki od dziekana Wydziału Socjologii i Pedagogiki Pani dr Anny Prusik.

fot. fot. fot.

2014-03-13
„Legendy Polskie” według Stefka...

Stefan Nosek uczeń kl. VI SP nr 2 w Biskupcu zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Legendy Polskie”. W kategorii wiedzy o legendach brało udział 800 uczniów z całej Polski. Stefan wykazał się znajomością polskich legend i napisał bezbłędną pracę, otrzymując maksymalną liczbę punktów. Ocenie podlegały walory literackie, inwencja twórcza, poprawność ortograficzna, stylistyczna i językowa. Na uroczystym apelu szkolnym 6 marca br. Stefan odebrał nagrody: laptop, portfel i inne drobiazgi, które wręczył dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli Pan Zbigniew Szal oraz dyrektor szkoły Pan Janusz Szczawiński. Gratulacje przyjęła również mama Stefana, Pani Małgorzata Nosek. Opiekunem ucznia jest Pani Grażyna Wojczuk.
W ostatnim tygodniu rozstrzygnięty został również konkurs kuratoryjny z języka polskiego, którego laureatami zostali Karolina Duda oraz Radosław Mojsa. Dzięki swoim osiągnięciom uczniowie będą zwolnieni ze sprawdzianu szóstoklasistów. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Urszula Radomska.
Serdecznie gratulujemy wspaniałych sukcesów!


2014-03-13
Dni otwarte Zespołu Szkół Węgojskiego Stowarzyszenia Edukacji Lokalnej-CEL

fot.

2014-03-10


fot.

2014-03-10


fot.

2014-03-10
Dla wszystkich kobiet z okazji święta...

W przeddzień Dnia Kobiet, w Warszawie w Ministerstwie Gospodarki odbyło się spotkanie p.n. „Być kobietą”. Wizyta z pewnością na długo zapadnie w pamięć przedsiębiorczym paniom z Biskupca, którym Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński wręczył wyróżnienia. Uroczystość odbyła się w eleganckiej oprawie medialnej i przy gromkich brawach wszystkich zaproszonych na spotkanie. Pięć biskupieckich kobiet sukcesu odebrało gratulacje z okazji 25-lecia polskiej transformacji: za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki. Wśród nich znalazły się Panie: Anna Domin, Jadwiga Duszkiewicz, Urszula Hak, Jadwiga Marzjan i Regina Sarzyńska. W konferencji ze strony gminy udział wzięły przedstawicielki władz, biskupieckiego świata biznesu, nauki, Forum Kobiet oraz członkinie FML.
...natomiast na ulicach Biskupca, w tym najpiękniejszym dla wszystkich kobiet dniu w roku pojawili się uzbrojeni w kwiaty przedstawiciele męskiej części biskupieckiej młodzieży... Wszystkie panie, które w godzinach południowych pojawiły się 8 marca na Placu Wolności otrzymały przepiękne róże wraz z najlepszymi życzeniami. W imieniu wszystkich kobiet serdecznie dziękujemy za pamięć!


2014-03-07
Zaproszenie do udziałau w bezpłatnym spotkaniu
Oferta współpracy WMARR S. A. skierowana do przedsiębiorców Gminy Biskupiec


fot.

2014-03-05
Dzień Myśli Braterskiej 2014

Zorganizowany przez KH ZHP Biskupiec Dzień Myśli Braterskiej odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przy okazji tego dnia, w którym wypadła 157 rocznica urodzin gen. Roberta Baden Powella - założyciela skautingu, harcerze obchodzili pięćdziesiątą rocznicę wręczenia sztandaru Hufcowi ZHP Biskupiec 1964 - 2014. Odbyło się uroczyste przyrzeczenie harcerskie; nastąpiły zmiany na funkcji drużynowej 15 DH im. A. Małkowskiego i mianowano funkcyjnych w Gromadzie Zuchowej. Dh Zbigniew Bartosiewicz - hm komendant Hufca ZHP Biskupiec w latach 1962-1966 wygłosił gawędę na temat znaczenia sztandaru w życiu harcerza. Prawdziwe spotkanie pokoleń!


fot.
fot. fot. fot. fot.


2014-02-26
II Dadajowy Zlot Morsów

II Dadajowy Zlot Morsów Słoneczny Brzeg 2014 przeszedł do historii. 23 lutego br. miłośnicy zimowych kąpieli licznie zjechali nie tylko z województwa, ale i kraju do Rukławek, na plażę „Słoneczny Brzeg”. W wodach Dadaju kąpały się morsy z klubów: Olsztyn - „Iglo”, „Kąpiacy się zimą”, „Warmińskie Walenie”, Dobre Miasto „Pozytywni”, Bartoszyce „Polar”, Lidzbark Warmiński, Orneta, Bisztynek „Przerębel” im. K. Matysiaka, Jeziorany, Kętrzyn „Mazurski Klub Kętrzyńskie Morsy”, Mrągowo, Reszel, Morąg. Kąpieli zażywały także morsy z Gdańska, Gdyni, Warszawy i Szczecina. Liczba kąpiących się przekroczyła 250 osób, a imprezę odwiedziło blisko 2 tysiące ludzi!
Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje, ażeby zarówno zaprzyjaźnione kluby, ich rodziny, jak i odwiedzający tę imprezę goście nie nudzili się. Odbył się m.in. bieg morsa (ponad 50 osób biegło na rozgrzewkę), gry i zabawy dla dzieci, skoki freerunnerowców Bc3Run z Biskupca, pokaz tańca z ogniem Pracowni Tańca i Ognia „Transfuzja”, ZUMBA na rozgrzewkę, pokazy quadów (Motobracia.pl), konkursy dla morsów (przerzucanie opony, piłowanie pieńka, przeciąganie liny). Zdjęcia z lotu ptaka robione były z krążącego podczas imprezy samolotu. Obserwując dobrą zabawę i uśmiechy na twarzach zlot należy zaliczyć do udanych. Zatem do zobaczenia za rok.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-02-26
Galeria Ziemi Biskupieckiej

W Biskupcu powstaje Galeria Ziemi Biskupieckiej. Do tego celu zagospodarowane zostanie I piętro w budynku przy Placu Wolności 6A (nad Domem Pracy Twórczej „Sorboma”). Projekt finansowany jest ze środków własnych Gminy Biskupiec oraz dofinansowany w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. Przeprowadzone zostaną prace adaptacyjne lokalu, zostanie też zakupione wyposażenie do należytego eksponowania pamiątek. W galerii planuje się ekspozycję fotografii i przedmiotów obrazujących zmiany, jakie zaszły na przestrzeni dziesięcioleci w naszym mieście i okolicach. Ostateczny charakter wystawy w dużej mierze zależy od tego, jakiego rodzaju eksponaty uda się nam zgromadzić. Przedsięwzięcie to jest elementem realizacji misji publicznej w zakresie promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Biskupca do przynoszenia zdjęć, dokumentów i zwykłych przedmiotów życia codziennego, świadczących o życiu ludzi w Biskupcu, historii rzemiosła, usług, architektury, itp..
Otwarcie Galerii planowane jest na maj 2014r. Biskupiecki Dom Kultury, który będzie zarządzał Galerią, prowadzi od 17 lutego br. zbiórkę pamiątek związanych z Biskupcem i okolicami. Chętnych prosimy o przynoszenie pamiątek w dni robocze do:
* BDK w godz. 10:00 – 14:00
* DPT „Sorboma” w godz. 14:00 – 18:00
Przyjmujemy pamiątki jako darowizny, a także w depozyt. Szczegóły pod nr tel. 89 715 26 95.
2014-02-21
Wiosenny Rajd Rowerowy „Mazurskie Fortyfikacje

fot. Link do strony
organizatora

Otwórz

Regulamin
Podgląd (pdf)

pobierz (pdf)


2014-02-21
Dni otwarte SP2

fot.

2014-02-21
Druga Edycja konkursu – „Drugie Życie Roweru” w Bartoszycach

fot. Regulamin
Podgląd (pdf)

pobierz (pdf)

Zgłoszenia
Podgląd (pdf)

pobierz (pdf)


2014-02-21
Dzień otwarty SP3

fot.

2014-02-21
Bezpłatne badanie słuchu

fot.

2014-02-20
Morsy nad Dadajem

fot.

2014-02-19
Konkurs plastyczny: MOJA WYMARZONA SZKOŁA

fot.

2014-02-19
Spawacz, kosmetyczko-fryzjerka, opiekunka...
czemu nie?


rynek pracy otwarty dla wszystkich...

Trwa nabór do IV już edycji kursów realizowanych w ramach projektu „Razem do celu”. Dotychczas przeszkoliliśmy 60 osób. Oferujemy
bezpłatne zajęcia

• spawalnicze,
• kosmetyczno-fryzjerskie
• dla opiekunów osób starszych i dzieci.

Zapewniamy opiekę prawnika, psychologa, doradcy zawodowego i pośrednika pracy.
Mamy do dyspozycji w pełni multimedialną salę wykładową.
Jeśli jesteś w wieku 18-24 lat i nie pracujesz - PRZYJDŹ DO NAS!!
Zostało już tylko 12 wolnych miejsc. Śpiesz się!!


2014-02-19
Złóż zeznanie podatkowe PIT w Biskupcu

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Gminy Biskupiec w dniu 18 marca 2013r. (wtorek) w godz. 10:30 – 13:30 do Urzędu Miejskiego w Biskupcu, I piętro sala nr 20 (sala konferencyjna) na spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego w Olsztynie w celu złożenia zeznania podatkowego PIT za rok 2013 w formie elektronicznej lub papierowej. UWAGA: Osoby chcące wysłać PIT za 2013 rok przez internet powinny zabrać ze sobą kopię PIT za rok 2012

2014-02-19
1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego

W zeznaniu składanym za 2013 r. podatnik ma prawo przekazać 1 % swojego podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Lista OPP działających na terenie miasta i gminy Biskupiec oraz na jej rzecz:
podgląd: Lista OPP (pdf)

pobierz: Lista OPP (pdf)

2014-02-12


fot.

2014-02-11
OGŁOSZENIE

w Zespole Szkół w Kobułtach (sala gimnastyczna) 15.02.2014r.
odbędzie się IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego
w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, open.
Rozpoczęcie turnieju o godz. 10.00. Obowiązuje zmienne obuwie sportowe z jasną podeszwą. Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie pod numerem : 89-716-14-24 lub pocztą elektroniczną na adres: spkobulty@interia.pl do dnia 13.02.2014r.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
Szczegółowe informacje w regulaminie na stronie internetowej szkoły:www.szkolakobulty.org

2014-02-11
UWAGA SZKOŁY PODSTAWOWE! TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W WIEKU 10 i 12 LAT!!!

Do 21 lutego potrwają zapisy do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej
dla dzieci do lat 10 oraz 12, pod hasłem „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
Finał Ogólnopolski tegorocznej edycji zostanie rozegrany
na Stadionie Narodowym w Warszawie.
NAGRODA GŁÓWNA: WYJAZD NA MECZ NIEMCY – POLSKA W HAMBURGU.

zgłoszenia drużyn na stronie www.zpodworkanastadion.pl

fot.


2014-02-05


fot.

2014-02-03
GALERIA ZIEMI BISKUPIECKIEJ.

 W minioną środę została podpisana umowa o dofinansowanie utworzenia Galerii Ziemi Biskupieckiej. W ramach pozyskanych środków planowane jest zagospodarowanie I piętra budynku nad SORBOMĄ. Projekt zostanie sfinansowany ze środków własnych Gminy Biskupiec oraz w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013. Przeprowadzone zostaną prace adaptacyjne oraz zakupione zostanie wyposażenie do należytego eksponowania pamiątek. W utworzonej Galerii Ziemi Biskupieckiej planuje się ekspozycję fotografii i przedmiotów obrazujących zmiany, jakie zaszły na przestrzeni dziesięcioleci w mieście i okolicach. Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi celem wystawy jest podniesienie świadomości mieszkańców na temat historii Biskupca oraz promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego. Ostateczny charakter wystawy w dużej mierze zależy od tego, jakiego rodzaju eksponaty zostaną zgromadzone. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Biskupca do przynoszenia zdjęć, dokumentów i zwykłych przedmiotów życia codziennego świadczących o życiu ludzi w Biskupcu, historii rzemiosła, usług, architektury, etc. Otwarcie Galerii Ziemi Biskupieckiej planowane jest na maj br.
Osoby zainteresowane współtworzeniem naszej biskupieckiej galerii proszone są o przekazanie pamiątek do Biskupieckiego Domu Kultury lub SORBOMY.


fot. fot.

2014-02-03
Odznaczenie dla Klubu Turystyki Motorowej „Dadaj”

 Na corocznym podsumowaniu sezonu sportów motorowych okręgu olsztyńskiego Klub Turystyki Motorowej „Dadaj” w Biskupcu otrzymał puchar za 50 lat działalności. Specjalną statuetką wyróżniono współzałożyciela KTM Ryszarda Rymka, doceniając tym samym jego wkład pracy w rozwój sportów motorowych. Prezes ZO PZM Olsztyn Andrzej Olszewski podziękował władzom samorządowym za wsparcie i pomoc w działaniach na rzecz sportów motorowych na Warmii i Mazurach. Zorganizowana uroczystość była doskonałą okazją do spotkania przedstawicieli różnych dyscyplin sportów motorowych, zawodników, ich rodziców, szkoleniowców i działaczy. Serdecznie gratulujemy!
Więcej informacji na: www.olsztyn.pzm.pl


fot. fot. fot. fot. fot.

2014-01-31
„A” jak AKTYWNOŚĆ, czyli Forum Kobiet w Rzecku informuje...

 Forum Kobiet w Rzecku, które powstało w listopadzie 2013r., w nowym roku nadal aktywizuje lokalną społeczność. Panie spotykają się regularnie co sobotę. Dotychczas zorganizowano dla mieszkańców zabawę sylwestrową, a ostatnio dzieciaki pod okiem dorosłych ulepiły aniołki z masy solnej, które trafiły na aukcję biskupieckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą sobotę dzieci będą bawiły się na zabawie choinkowej, natomiast dla dorosłych zorganizowano zabawę karnawałową. Już wkrótce relacja z zabawy.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-01-31


fot.

2014-01-31
Z muzyką za pan brat, czyli koncert młodych muzyków - część druga

 W grudniu ubiegłego roku odbyła się pierwsza część koncertu młodych muzyków z biskupieckiej filii Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. Już wówczas koncert cieszył się ogromnym powodzeniem. Dyrekcja zapowiedziała wtedy drugą część koncertu i – zgodnie z zapowiedzią - w styczniu br. można było wysłuchać koncertu uczniów Tym razem młodzi muzycy zaprezentowali nie tylko kolędy i pastorałki, ale także utwory m.in. J. Hook „Tempo di Minuetto”, czy A. Błaszczyk „Taniec”. Koncert poprowadziła nauczycielka klasy fletu mgr Małgorzata Nowakowska. Po niespełna 4 miesiącach nauki swoje umiejętności prezentowali: Izabela Godlewska - waltornia; Oliwia Ciechacka - skrzypce; flecistki: Zofia Michniowska, Karolina Dajnowska, Julia Łach, Zuzanna Leszczuk, Olga Król oraz uczniowie klasy gitary: Kacper Lis i Patrycja Żukowska. Koncert zakończył Piotr Gańko, akordeonista, który zdobył Grand Prix w III Regionalnym Konkursie Instrumentalnym „Muzyk Pierwsza Klasa”.
 Zgromadzeni rodzice, dziadkowie, koledzy i koleżanki artystów oraz goście byli pod wielkim wrażeniem. Na występach obecna była, zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego koncertu, burmistrz Biskupca Elżbieta Samorajczyk. – Z wielką przyjemnością słucham gry naszej młodzieży. To fantastyczne widzieć z jaką pasją podchodzą do muzyki. Zapraszamy wszystkich na przyszłe koncerty. O terminach będziemy informować.


fot. fot. fot.
fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-01-28
Zwariowany Komisariat

fot.

2014-01-28
Bal Karnawałowy

fot.

2014-01-28
BISKUPIECKI DOM KULTURY

fot. fot. fot. fot.

2014-01-22
Fundacja LOTTO – MILION MARZEŃ dla Biskupca

 Szkoła Podstawowa nr 2, z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Dwójeczka”, uczestniczyła w projekcie sportowym „Ruch to prawo wszystkich dzieci”. Jego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród młodzieży. Spotkania z uczniami odbywały się prze dwie ostatnie soboty, a relację można było usłyszeć w Radiu Zet Gold.
 W pierwszym spotkaniu, zajęcia sportowe poprowadzili wolontariusze olsztyńskiego oddziału fundacji i zaproszeni goście: bramkarz Stomilu Olsztyn Piotr Skiba oraz mistrza świata w Ju-jitsu Tomasz Szewczak. W zabawach sportowych wzięli udział uczniowie klas II – VI, którzy mieli do pokonania m.in. tor przeszkód i strzały do bramki; mogli również nauczyć się od mistrza świata elementów sztuk walki oraz wziąć udział w quizie wiedzy o sporcie. Na zakończenie spotkania odbył się mini turniej w uni – hokeja rozegrany pomiędzy gośćmi, a reprezentacjami wszystkich klas oraz przeciąganie liny – dzieci kontra sportowcy i wolontariusze. W podziękowaniu za poświęcony czas sportowcy otrzymali upominki.
 W drugim spotkaniu gościem honorowym imprezy był Brązowy Medalista Igrzysk Olimpijskich z 1992 roku Kajetan Broniewski. W trakcie pogadanki i prezentacji multimedialnej z igrzysk olimpijskich opowiadał o przygotowaniach i trudach na drodze do sukcesu. Dzięki lekcji od samego mistrza uczniowie dowiedzieli ile energii i wysiłku trzeba włożyć, aby osiągnąć sukces. Mistrz przywiózł ze sobą do pokazania medal olimpijski. Wszyscy chętni otrzymali autograf. Spotkaniu z Kajetanem Broniewskim towarzyszyły rozgrywki sportowe. Rozgrywane mecze przeplatane były wspaniałymi układami tanecznymi cheerleader’ek z klas 4-6. Sprzęt, którym dzieci grały sfinansowała Fundacja Lotto. Puchar w mini hokeja zdobyła drużyna w składzie: Natalia Jaśkiewicz, Wiktoria Zielińska, Kornelia Rosa, Krystian Kmiołek, Kacper Królicki. Najlepszym sportowcem turnieju okazał się Krystian Kmiołek z klasy 6a, a sportsmenką Klaudia Wysmulska z klasy 5a. Przedstawiciele Fundacji Lotto wręczyli zwycięzcom dyplomy, a SPS „Dwójeczka” ufundowało wyjście na pizzę. Na zakończenie wykono pamiątkowe zdjęcie z olimpijczykiem. Gorące podziękowania dla Fundacji Lotto za zorganizowanie zabawy!


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-01-22


fot.

2014-01-22
OHP w Biskupcu zaprasza na bezpłatne kursy dwudniowe „ROZLICZENIE ROCZNE PODATKU PIT”


Kurs skierowany jest przede wszystkim do osób, które podjęły zatrudnienie
za pośrednictwem Punktu Pośrednictwa Pracy w Biskupcu.

2014-01-22
OHP w Biskupcu zaprasza na zajęcia pn.: „KLUB MŁODEGO BIZNESMENA”


wszystkich chętnych zapraszamy na zapisy
28 stycznia 2014r. o godz. 11.00.
ul. Pionierów 6, I piętro nad Bankiem Spółdzielczym

2014-01-20
10 lat Jacka i Agatki

Przedszkole Jacek i Agatka funkcjonuje już od 10 lat. Dokładnie w dziesiątą rocznicę w Biskupieckim Domu Kultury zorganizowano urodziny placówki. -Kiedy przedszkole się tworzyło 4 stycznia 2004 roku, liczyło 19 dzieci. – mówi dyrektor przedszkola Katarzyna Kotecka. - Dziś do naszej placówki uczęszcza 173 dzieci! Na uroczystość zostali zaproszeni m.in. absolwenci przedszkola, których występy były jednym z punktów programu. Od dyrekcji i personelu Niepublicznego Przedszkola Jacek i Agatka w Biskupcu: słowa podziękowania dla wszystkich, którzy przez te ostatnie 10 lat okazywali zaufanie i na których wsparcie można było liczyć: władzom miasta, placówkom oświatowym i edukacyjnym, a przede wszystkim dzieciom i ich rodzicom. Podziękowania dla Biskupieckiego Domu Kultury, który gościł nas w swoich progach, absolwentów, którzy przybyli na urodziny Jacka i Agatki, by pokazać swoje osiągnięcia i zdolności oraz wszystkich przyjaciół przedszkola.


fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-01-17
SUKCESY 2013

Już po raz osiemnasty przygotowywane jest doroczne spotkanie z wyróżniającymi się Mieszkańcami Miasta i Gminy Biskupiec pod nazwą "SUKCESY". Celem imprezy jest wyróżnienie tych mieszkańców miasta i gminy, którzy w sposób szczególny reprezentują nasze środowisko:
  • zajęli I miejsce w skali województwa tj. w mistrzostwach województwa w sporcie, laureaci konkursów przedmiotowych uzyskujący zwolnienia z egzaminów zewnętrznych oraz zdobywcy I miejsca w zawodach o zasięgu makroregionalnym, stypendyści;
  • zajęli I, II lub III miejsce w skali kraju, laureaci konkursów przedmiotowych (uzyskali zwolnienie z egzaminów zewnętrznych);
  • zdobyli wyróżnienie na arenie międzynarodowej;
  • a także przyczyniają się do zdobycia sukcesu w dziedzinie nauki, kultury, czy sportu - w przypadku gdy podopieczni uzyskali nominacje "Sukcesy" w ciągu trzech ostatnich lat poprzedzających zgłoszenie.

Wyróżniane są również osoby, które w szczególny sposób poprzez swoje działania mają wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy, pozytywny wizerunek i promocję miasta i gminy Biskupiec.

Prosimy o zgłaszanie osób, które spełniają powyższe kryteria w nieprzekraczalnym terminie do 31 stycznia 2014 roku.
Szczegółowy regulamin oraz wzór zgłoszenia są także dostępne w Informacji Turystycznej w Biskupcu (tel. 715 47 42). Zgłoszenia w zamkniętej kopercie z dopiskiem "Sukcesy 2013" należy kierować do Urzędu Miejskiego w Biskupcu, listownie na adres: 11-300 Biskupiec, al Niepodległości 2, lub składać bezpośrednio w Informacji - Obsłudze Interesanta (pok. Nr 10).
Dodatkowo wymagane jest przesłanie zgłoszeń w postaci elektronicznej na adres: promocja@biskupiec.pl
Impreza planowana jest na marzec 2014r. Zaproszenia na imprezę będą rozesłane do osób i instytucji zgłaszających, po uprzednim zamknięciu listy osób nominowanych.

pobierz: regulamin (pdf)
pobierz: zgłoszenie (docx)

2014-01-17


fot.

2014-01-17
Bezpieczny Lód 2014

Już dziś rusza coroczna akcja pod hasłem „Bezpieczny Lód”, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Komendę Miejską Policji, CEIiK, Lasy Państwowe i Nadleśnictwa Powiatu Olsztyńskiego. Przedsięwzięcie, mające charakter edukacyjno-profilaktyczny, skierowane jest do dzieci z klas IV i V szkół podstawowych ze wszystkich gmin powiatu olsztyńskiego, które w poniedziałek 27 stycznia rozpoczną ferie zimowe. Łącznie 2 tysiące uczniów z terenu powiatu weźmie udział w pokazach i szkoleniach na czterech jeziorach. Pierwszym miastem jest Olsztynek, kolejnym Dobre Miasto (20.01.br. - plaża w Swobodnie), Barczewo (22.01.br.) oraz Biskupiec (24.01.br. - plaża „Słoneczny Brzeg”, Rukławki). Program akcji przewiduje m.in. naukę udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem pomocy udzielanej osobie tonącej pod lodem, naukę bezpiecznego zachowania nad zamarzniętymi zbiornikami w okresie zimowym, pokazy ratownictwa na lodzie z udziałem policyjnego poduszkowca, pokaz tresury psów policyjnych oraz naukę obrony przed agresywnym psem. Poza tym planowany jest udział oddziałów antyterrorystycznych, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz konkursy dotyczące wiedzy o bezpieczeństwie.

2014-01-16
BDK prowadzi nabór do chóru

fot.

2014-01-13
Wieczór kolęd i pastorałek w BDK

fot.

2014-01-13
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Biskupcu

To już 22 Finał WOŚP! Zgodnie z tradycją, Biskupiec włączył się w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana na ulicach miasta trwała kwesta, a od godz. 15:00 w Biskupieckim Domu Kultury trwał koncert finałowy. Były występy najmłodszych i tych trochę starszych, była loteria, kawiarenka i to co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, czyli aukcje ofiarowanych przedmiotów. Wieczór uatrakcyjnił występ zespołu „Biłyj Bereh” z Olsztyna. Na zakończenie publiczność mogła obejrzeć światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków. Mieszkańcy Biskupca, jak co roku, okazali dużo serca i hojności. Ogółem zebrano 17 224,19 PLN (w tym z kwesty ulicznej 10 544,76 zł). W tym roku zbierano środki na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Wszystkim, którzy wsparli tegoroczną WOŚP składamy gorące podziękowania i oczywiście - do zobaczenia za rok!

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-01-13
Mistrzyni z Biskupca. I miejsce Marty Jaskulskiej w Mistrzostwach Polski.

W Bieganowie (woj. lubuskie) w ostatni weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Zawodniczka Warmii Biskupiec nie zawiodła oczekiwań i zdobyła złoty medal w kategorii młodziczek. Marta była jedną z faworytek, jej forma była bardzo dobra, jednak w sporcie nigdy nic nie jest do końca pewne. Sukces cieszy tym bardziej, że ostatnio Marta była przeziębiona, co zakłóciło jej przygotowania. Na trasie wykazała jednak duże opanowanie. Od początku objęła prowadzenie i nie oddała go do końca. Jej przewaga nad następną rywalką nie była duża, ale cały czas bezpieczna – oscylowała w granicach 50 metrów. W tym sezonie zawodniczka Warmii wygrała kilka wyścigów i zgłosiła aspiracje do medalu, ale warto pamiętać, że w mistrzostwach wystąpiły najlepsze młodziczki, a i presja wszystkim się udzieliła. Wielkie brawa Marto! Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Więcej: http://www.wama-sport.pl

fot. fot. fot. fot. fot.
Fot. Dariusz Krzywański
2014-01-10


fot.

2014-01-10


fot.

2014-01-10
Pluszowy Dom Kultury - finał akcji Przekaż Misia dla Rysia

To już V edycja akcji charytatywnej „Przekaż Misia dla Rysia”, w której Biskupiecki Dom Kultury wraz z biskupieckim Caritasem zbierał prezenty dla dzieci z ubogich rodzin gminy Biskupiec. W ciągu niespełna 2 miesięcy uzbierano taką ilość zabawek, że możliwe było przygotowanie 165 paczek! 6 stycznia w BDK zorganizowana została zabawa choinkowa dla najmłodszych, podczas której Mikołaj wręczał paczki wszystkim zaproszonym dzieciom. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy akcji przekazali również prezenty poza gminę Biskupiec – była to reakcja na apel Olsztyńskiego Centrum Pomocy Dziecku. Podopieczni tej instytucji otrzymali z Biskupca 40 pluszowych miśków. Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w akcję!

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-01-10


fot.

2014-01-10


fot.

2014-01-10


fot.

2014-01-09
Burmistrz Biskupca zaprasza na spotkanie informacyjne w sprawie inwestycji dotyczącej przebudowy dróg

fot.

2014-01-07
Wojewódzkie kolędowanie w Korszach.

W III Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych 2013, z niemałym powodzeniem udział wzięła reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 z Biskupca. Zespół „Dwójeczka” z SP 2, w składzie: Zuzanna Witkowska, Aleksandra Cmiel, Paulina Borzymowska wyśpiewał pierwsze miejsce w kategorii „Zespoły od Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum” piosenką „Gwiazdo świeć kolędo leć”. Przegląd odbywał się pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego. W siedmiu kategoriach wiekowych udział wzięło aż 124 uczestników! Nagrody wręczał Burmistrz Korsz oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Korszach. Serdecznie gratulujemy!

fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot. fot.

2014-01-07
Bezpłatne porady prawne

Urząd Miejski w Biskupcu
13 stycznia 2014 r. (poniedziałek)
sala konferencyjna (I piętro, pokój nr 24)
11:00 - 14:00

2014-01-07
Dodatek energetyczny

Od 1 stycznia 2014 r. osobie pobierającej dodatek mieszkaniowy będzie przysługiwał dodatek energetyczny.

podgląd: Wiecej informacji (pdf)
pobierz: Wiecej informacji (pdf)

podgląd: wniosek do podglądu (pdf)
pobierz: wniosek do pobrania (pdf)

Wcześniejsze wydarzenia 2013r.-->>

 
Urząd Miejski w Biskupcu