19kolar

1 lipca w Biskupcu odbyła się sztandarowa impreza miłośników ścigania się na rowerach.

XXIV Międzynarodowe Kryterium Kolarskie, będące jednocześnie VII Memoriałem Jerzego Kowalskiego rozegrano w zupełnie nielipcowym chłodzie i wietrze. Pogoda nie zatrzymała jednak w domu kibiców, którzy licznie przyszli dopingować ponad setce zawodników biorących udział w zawodach. Oprócz licznej grupy z LKK ZM Warmia Biskupiec na starcie pojawili się przedstawiciele Grodziska Mazowieckiego, Grudziądza, Ciechanowa i Kaliningradu. Jednak najwięcej emocji wzbudzali wywodzący się z Biskupca Szymon Rekita (obecnie jeżdżący w luksemburskiej grupie Leopard Pro Cycling ) i Dawid Burczak (Tarnovia Tarnowo Podgórne). I to oni zdobyli najwyższe miejsce w swojej kategorii.
Kolarze ścigali się blisko dwukilometrową pętlą wytyczoną ulicami miasta. Zbierali punkty na lotnych finiszach, co wymuszało na nich myślenie strategiczne przy planowaniu prędkości w ciągu całego wyścigu.

Nagrody wręczali m.in. Adam Wadecki, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego, jednocześnie wiceprezes PZKol oraz burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.


Wyniki:
kat: Żakini
1. Zhuravleva Mariia DUSSH No 8 Kaliningrad 0:21:05
2. Chertikhina Iuliia DUSSH No 8 0:21:53
3. Kosińska Kinga Szkółka Kolarska Bartoszyce 0:22:41
4. Rybkiewicz Kinga Szkółka Kolarska Biskupiec 0:23:00
5. Żuk Wiktoria Szkółka Kolarska Ełk 0:23:05
kat: Młodziczka
1. Szczepańska Wiktoria LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 0:20:34
2. Rybkiewicz Laura LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 0:21:01
3. Szczęsna Martyna Szkółka Kolarska Olsztyn 0:21:01
4. Drgalska Marcela Szkółka Kolarska Olsztyn 0:21:39
5. Latko Natalia GKK OPTY-MAZOWSZE 0:22:12
6. Jóżwiak Sandra Szkółka Kolarska Ełk -2 okr.
kat: Żak
1. Bronakowski Adam Szkółka Kolarska Olsztyn 0:21:18
2. Stankiewicz Jan Szkółka Kolarska Ełk 0:21:53
3. Goldan Kacper Szkółka Kolarska Olsztyn 0:21:59
4. Żelazowski Maciej Szkółka Kolarska Olsztyn 0:22:00
5. Sobczak Maciej Szkółka Kolarska Elbląg 0:22:01
6. Królicki Michał Szkółka Kolarska Biskupiec 0:22:06
7. Świder Wiktor Szkółka Kolarska Biskupiec 0:22:40
8. Jaczun Piotr Szkółka Kolarska Olsztyn 0:22:51
9. Leśniewski Cyprian Szkółka Kolarska Piaseczno 0:23:02
10. Bućko Wojciech Szkółka Kolarska Biskupiec 0:23:34
11. Ładziński Dawid Szkółka Kolarska Biskupiec 0:23:57
12. Kukielski Paweł Szkółka Kolarska Olsztyn 0:24:05
13. Wójcik Dacjan Szkółka Kolarska Ełk -1 okr.
14. Kocięcki Dawid Szkółka Kolarska Stawiguda -1 okr.
15. Stefański Leon Szkółka Kolarska Stawiguda -1 okr.
16. Zaręba Adrian Szkółka Kolarska Biskupiec -1 okr.
17. Parobij Wojciech Szkółka Kolarska Biskupiec -1 okr.
kat: Młodzik Czas: 0:29:07
1.Ciżowski Maciej Szkółka Kolarska Bartoszyce 10
2. Więczkowski Paweł LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 10
3. Żelazowski Michał Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 9
4. Shlenin Nikita DUSSH No 8 6
5. Bałdyga Dawid LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 5
6. Babynin Artem DUSSH No 8 Kaliningrad 2
7. Dmitrochenko Dmitrii DUSSH No 8 1
8. Sushin Andrei DUSSH No 8 Kaliningrad 1
9. Podmarkov Vladislav DUSSH No 8
10. Tulaev Stepan DUSSH No 8 Kaliningrad
11. Długosz Bartosz KKS Ciechanów
12. Siemianowski Mikołaj Szkółka Kolarska Olsztyn
13. Ciechomski Karol DAZAR Olimp Piaseczno
14. Wojciechowski Jerzy Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy
15. Sorokin Andrey DUSSH No 8
16. Gogol Vladislav DUSSH No 8
17. Egorov Egor Kaliningrad Russia
18. Segień Michał Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy
19. Mączyński Michał DAZAR Olimp Piaseczno
20. Oshkukov Denis DUSSH No 8 Kaliningrad -1 okr.
21. Giedziun Piotr Szkółka Kolarska Biskupiec -1 okr.
22. Vinnik Aleksandr DUSSH No 8 Kaliningrad -1 okr.
23. Staniszewski Wiktor KKS Ciechanów -1 okr.
24. Wąsik Jakub Szkółka Kolarska Piaseczno -1 okr.
kat: Juniorka młodsza Czas: 0:29:20
1. Szczepańska Nikola LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec
2. Prusińska Sara LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec
3. Proskurovskaia Anna DUSSH No 8 Kaliningrad
kat: Junior młodszy Czas: 0:43:07
1. LEWANDOWSKI RADOSŁAW ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz 31
2. Orekhov Maksim MAU DO DUSSH No 8 19
3. Kozin Aleksandr GAU DO KO KSDUSSHOR 16
4. Kondratiuk Denis MAU DO DUSSH No 8 9
5. Rykowski Łukasz KKS Ciechanów 5
6. Dudin Danila MAU DO DUSSH No 8 2
7. RABIZO FILIP ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz 2
8. WYRZYKOWSKI DOMINIK ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz 1
9. Nowacki Mikołaj GKK OPTY-MAZOWSZE
10. Osik Miłosz KKS Ciechanów
11. Wadecki Mikołaj GKK OPTY-MAZOWSZE
12. Essik Artemii GAU DO KO KSDUSSHOR
13. CHUDZIŃSKI PHILIP ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz
14. Zagrodzki Kacper KKS Ciechanów
15. Mikhalev Dmitrii DUSSH No 8 Kaliningrad
16. KUBACKI SEBASTIAN ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz
17. KRZAK JAKUB ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz
18. Kowalczyk Adrian GKK OPTY-MAZOWSZE
19. KWIATKOWSKI DAMIAN ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz
20. SZYMAŃSKI MARCIN ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz
21. Gołębiowski Konrad WADECKI BIKE ACADEMY Elbląg
22. DOBRZYŃSKI TOMASZ ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz
23. RZĄCA MICHAŁ ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz
24. KWIATKOWSKI PATRYK ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz -1 okr.
25. FĄK MACIEJ ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz -1 okr.
26. WELENS SZYMON ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz -2 okr.
27. Zielony Dominik DAZAR Olimp Piaseczno -2 okr.
28. Machaj Kacper DAZAR Olimp Piaseczno -2 okr.
68 Obojski Denis LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec DNS
44 * Matuszewska Kinga GKK OPTY-MAZOWSZE PK
kat: Junior Czas: 0:58:40
1. Dąbski Patryk GKK OPTY-MAZOWSZE 9
2. Noceń Maciej GKK OPTY-MAZOWSZE 9
3. Soszka Jakub GKK OPTY-MAZOWSZE 3
4. Jurasz Dawid GKK OPTY-MAZOWSZE 3
5. Gryń Szymon LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 2
6. Łysak Dawid LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 1
7. Belniak Maciej ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz 1
8. Tryc Jakub GKK OPTY-MAZOWSZE
9. Fiedorowicz Sebastian LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec
10. Jachimiak Michał DAZAR Olimp Piaseczno -1 okr.
11.Lemański Hubert LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec -1 okr.
12. Łazarczyk Adrian GKK OPTY-MAZOWSZE -1 okr.
kat: Elita Czas: 0:56:13
1. Rekita Szymon Leopard Pro Cycling / LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 54
2. * Burczak Dawid KK Tarnovia Tarnowo Podgórne / LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 37
3. * Przybylski Dawid Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy -1 okr.
kat: Masters + AMATOR
1. Pieślak Łukasz Biskupiec
Klasyfikacja drużynowa
1 LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 46
2 Szkółka Kolarska Olsztyn 21
3 GKK OPTY-MAZOWSZE 21
4 DUSSH No 8 Kaliningrad 12
5 Szkółka Kolarska Bartoszyce 11
6 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 8
7 Szkółka Kolarska Biskupiec 4
8 Szkółka Kolarska Ełk 8

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://www.biskupiec.pl/aktualnosci/1681-kolarskie-swieto#sigProId1e51fa8297