slajder targi

17 października w Biskupcu odbędą się kolejne targi umożliwiające spotkanie pracodawców z potencjalnymi pracownikami.


Wydarzenie będzie opierało się na sprawdzonej z minionych lat formule. W miejskiej hali sportowej pracodawcy, przedstawiciele firm, służb mundurowych, instytucji zajmujących się pośrednictwem pracy wystawią swoje stoiska, przy których bezpośrednio będzie można dowiedzieć się o ofercie zatrudnienia, zostawić CV, umówić się na spotkani rekrutacyjne. – Mnogość ofert w jednym miejscu przyciąga szukających pracy. Z kolei pracodawcy cenią sobie możliwość poznania twarzą w twarz potencjalnego pracownika zanim jeszcze zaoferują mu miejsce w swoich szeregach – mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, który objął honorowym patronatem to wydarzenie.
Na targach będzie można uzyskać informacje nie tylko o miejscach pracy, ale również zapoznać się z ofertą bezpłatnych kursów zawodowych realizowanych przez Ośrodki Szkolenia Zawodowego OHP, które są głównym organizatorem wydarzenia. – Szczególną uwagę chcielibyśmy zwrócić na nasz nowy projekt „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI", w którym proponujemy zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych i odbycie płatnego stażu u pracodawcy. Oferujemy bezpłatny kurs językowy, komputerowy i prawa jazdy. Dodatkowym atutem projektu jest możliwość spotkania z wizażystą i metamorfoza wizerunku mająca ułatwić znalezienie pracy – informuje Marek Obrębski, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy.
Wydarzenie skierowane jest do osób poszukujących pracy i bezrobotnych, ale także młodzieży uczącej się, absolwentów. Zespół Szkół w Biskupcu przyłączył się więc do jego organizacji. – Dla uczącej się u nas młodzieży to dobra szansa by tu, na miejscu, poznać rynek pracy, z którym wkrótce przyjdzie im się zmierzyć. My natomiast możemy zaprezentować naszą ofertę edukacyjną – opowiada Krzysztof Janczara, dyrektor biskupieckiego Zespołu Szkół.
W Targach Edukacji i Pracy w Biskupcu weźmie udział blisko 30 wystawców, w tym przedstawiciele firm, służb mundurowych (WKU w Olsztynie, policji, straży pożarnej), instytucji rynku pracy, placówek edukacyjnych, agencji zatrudnienia oraz Olsztyńskiego Parku Naukowo–Technologicznego.
Targi Edukacji i Pracy pt. „Przełam bariery dla Kariery", odbędą się 17 października 2017 r. w godzinach 10 -13 w Miejskiej Hali Sportowej przy Al. Broni w Biskupcu. Udział w targach jest bezpłatny.
Honorowy patronat nad Targami objął także Wojewodę Warmińsko–Mazurski.

plakat A3 biskupiec