pierwsze test
Jak nazywa się mieszkaniec Biskupca? Ile herbów widnieje na budynku Urzędu Miejskiego? Na jakim święcie burmistrz odszpuntował beczkę z piwem? – to przykłady pytań, z którymi mierzyli się uczestnicy Wielkiego Testu.


Biskupczanie – w różnym wieku – sprawdzili swoją wiedzę o rodzinnych stronach na „Wielkim Teście – co wiesz o Biskupcu” zorganizowanym w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu z okazji 622 urodzin Biskupca. Na pytania, do których przygotowano cztery odpowiedzi, należało odpowiadać posługując się specjalnym elektronicznym pilotem. Dzięki temu na bieżąco można było śledzić poprawne odpowiedzi uczestników, jak i czas w jakim odpowiadali. Pytania było różnorodne – łatwiejsze o godz. 11, kiedy w konkursie walczyły reprezentacje szkół i ich uczniowie, nieco trudniejsze o godz. 17, kiedy na teście spotkały się osoby dorosłe i dwuosobowe drużyny z firm, instytucji, grup.
Nagrodę dla szkoły -500 zł, które ufundowała posłanka Urszula Pasławska – wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Biskupcu, trzecie – Gimnazjum w Kobułtach.
Główną nagrodę dla dorosłych - 1000 zł ufundowane przez burmistrza Biskupca Kamila Kozłowskiego – wygrał Piotr Nosek zdobywając 55 na 70 możliwych punktów. – Mój syn z SP 3 namówił mnie do wzięcia udziału w tej zabawie. Po swojej szkolnej turze stwierdził, że pytania są łatwe – komentował swój udział laureat.
W rozgrywkach drużynowych najlepiej poradziły sobie Biskupieckie Morsy, udzielając 56 prawidłowych odpowiedzi. Wyprzedziły tym samym pedagogów z Zespołu Szkół w Czerwonce i  Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu. Czwarte miejsce przypadło w udziale Urzędowi Miejskiemu. Reprezentująca go skarbnik Gminy Elżbieta Kaczmarczyk mówiła z uśmiechem – To świetny wynik! Elegancki, bo zachowaliśmy się uprzejmie pozwalając zająć miejsce na podium innym, ale doskonale potwierdzający naszą znajomość  tematu. – Pani Elu, byłoby lepiej gdybym słuchał pani podpowiedzi. Dwa, trzy razy miała pani rację, przepraszam – śmiał się jej kolega z drużyny, burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.
Oprócz nich zespołowo wystąpili przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół, Ochotniczej Straży Pożarnej, Ochotniczych Hufców Pracy, Zakładu Nieruchomości Lokalowych, BKS Tęcza, Domu Dziennego Pobytu Senior-WIGOR, Ludowych Zespołów Sportowych i miejskiego komisariatu policji.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://www.biskupiec.pl/aktualnosci/1371-wielka-zabawa-na-wielkim-tescie#sigProIdeb5c90bbde